WhatsApp Profil Fotoğrafını Gizleme [Nasıl Yapılır?]

WhatsApp profil fotoğrafı nasıl gizlenir? WhatsApp profil fotoğrafını belirli kişilerden gizleme nasıl yapılır? WhatsApp profil resmini herkese açık nasıl yapılır? WhatsApp profil resmini herkese gizleme nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta profil resminizi kimlerin görebileceğinin nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uygulamasında kullanıcılara profillerindeki bazı bilgilerin kimler tarafından görüntülenebileceğini ayarlama imkanı tanıyor.

Kullanıcılar WhatsApp’ta yer alan durum, hakkımda, profil fotoğrafı  ve son görülme gibi bilgilerin kimler tarafından görüntülenebileceğini kendi tercihlerine göre belirleyebiliyor.

Kullanıcılar uygulamada bu belirlemeyi ayarlar kısmından oldukça pratik bir şekilde yapabiliyor ve diledikleri her an bu tercihlerini değiştirebiliyor. Kullanıcılar yukarıda belirttiğimiz bilgileri herkese açık, sadece kişi listesine açık ve hiç kimse tarafından görülmeyecek şekilde belirleyebiliyor.

Peki Whatsapp’ta profil fotoğrafı ve diğer bilgiler nereden, nasıl gizleniyor ya da herkese açık veya sadece kişilere açık şekilde nasıl yapılabiliyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak WhatsApp profil resminizi ve diğer seçenekleri kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Profil Fotoğrafını Gizleme : 

Whatsapp’ta profil fotoğrafınızın hiç kimse tarafından görüntülenmemesi (gizlemek) için; 

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- WhatsApp uygulamasında ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”Hesap” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan hesap ayarları sayfasından ”Gizlilik” kısmına gidin.

5- Gizlilik sayfasında karşınıza WhatsApp profilinizdeki bazı bilgilerin kimler tarafından görüntüleceği ile ilgili seçenekler gelecektir.

Buradan profil fotoğrafınızı gizlemek veya diğer seçeneklerden birini uygulamak için; ”Profil Fotoğrafı” seçeneğine dokunun.

Ardından karşınıza gelecek olan ekrandan profil fotoğrafınızı herkesten gizlemek için; ”Hiç Kimse” seçeneğine dokunun ve işleminizi bitirin.

Bu adımların sonunda artık WhatsApp profil resminiz hiç kimse tarafından görüntülenemeyecektir. Dilerseniz yine aynı kısımdan ilgili seçenekleri seçerek profil resminizin sadece kişileriniz ya da herkes tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

WhatsApp Profil Fotoğrafını Belirli Kişilerden Gizleme Nasıl Yapılır ? 

WhatsApp uygulamasında profil resminin kimler tarafından görüntülenebileceğini 3 farklı seçenek ile kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcılar uygulamada profil resimlerinin hiç kimse, sadece kişiler ya da herkes tarafından görüntülenmesine olanak tanıyabiliyorlar.

Whatsapp uygulamasında profil resminin sadece belirli kişiler için gizlenmesi imkanını kullanıcılara sunmuyor. Ancak… 

Whatsapp kullanıcıları dilerlerse farklı bir yöntem ile WhatsApp profil fotoğraflarını belirli kişilere gizleyebiliyor. Bunun için; 

İlk olarak WhatsApp profil resminizin sadece kişilerim olarak seçili olması gerekiyor. Ardından profil resminiz sadece kişi listenizdeki kişilere gösterileceğinden ötürü kişi listenizden profil resminizi görmesini istemediğiniz kişileri silerek ilgili kişilerin WhatsApp profil resminizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Biraz farklı ve ilginç bir yöntem olmasına rağmen ilgili adımları uygulayarak amacınıza ulaşabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta profil resminizin kimler tarafından görüntülenebileceğinin nasıl ayarlandığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.