whatsapp profil fotoğrafı değiştirme

WhatsApp Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp profil fotoğrafı nasıl değiştirilir? Whatsapp profil resmi nereden değiştirilir? Bu yazımızda sizlere WhatsApp profil fotoğrafının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla daha da büyümeye devam ediyor. Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan WhatsApp, günümüz teknoloji dünyasında tüm dünyada oldukça popüler durumda.

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulamasında kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı da tanıyor. Whatsapp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri ‘profil fotoğrafı değiştirme‘ özelliğidir.

WhatsApp kullanıcıları uygulama içerisinde ad, durum ve fotoğraf başta olmak üzere kendi kişisel bilgilerini diledikleri gibi istedikleri her an değiştirebiliyor.

Kullanıcılar bu işlemi WhatsApp uygulamasında sadece bir kaç adım yoluyla uygulayabiliyor. Kullanıcılar uygulama içerisinde ayarlar kısmından yapılabilecek bir kaç ayarlama ile kişisel bilgilerini güncelleyebiliyor.

Whatsapp, ilgili kısımda kullanıcılara kişi bilgisini (hakkımda), isim bilgisini ve fotoğraf içeriğini değiştirme imkanı sunuyor. Birçok kullanıcı da Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu imkanı ara sıra kullanmayı tercih ediyor.

İlgili kısımda kullanıcıların en çok değiştirmeyi tercih ettiği seçenek genellikle profil fotoğrafı oluyor. Kullanıcılar profil düzenleme kısmında en çok profil fotoğraflarını güncellemeyi tercih ediyor.

Oldukça basit bir şekilde, sadece bir kaç adım yoluyla yapılabilen bu işlem ile kullanıcılar profil fotoğraflarını diledikleri her an, diledikleri fotoğraf ile değiştirebiliyor.

Peki WhatsApp’ta profil fotoğrafı nereden, nasıl değiştiriliyor? İlgili işlem oldukça basit bir şekilde uygulamada ayarlar kısmından yapılabiliyor. Bu yazımızda aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak sizde WhatsApp profil resminizi hemen değiştirebilirsiniz.

WhatsApp Profil Fotoğrafı Değiştirme:

WhatsApp profil fotoğrafınızı değiştirmek için;

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Uygulamada sağ alt köşede yer alan ”Ayarlar” kısmına dokunun.

3- Ayarlar kısmında en üstte yer alan ”profil” kısmınıza dokunun.

4- Sonra karşınıza gelecek olan ”profil düzenle” sayfasında profil fotoğrafınızın hemen altında yer alan ”düzenle” yazısına dokunun.

5- Daha sonra profil fotoğrafınız karşınıza gelecektir. Bu fotoğrafında hemen sağ üst köşesinde yer alan ”düzenle” yazısına dokunun.

6- Ardından karşınıza gelecek olan alt pencereden ”fotoğraf seç” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan cihanızda yer alan fotoğraflardan dilediğinizi seçerek Whatsapp profil resminizi belirleyin.

İşlem bu kadar basit.

*Ayrıca ilgili alt pencere karşınıza çıkacak olan ”Fotoğraf çek” seçeneğine dokunarak anlık olarak fotoğraf çekip ilgili fotoğrafınızı profil fotoğrafı olarak belirleyebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında profil fotoğrafı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…