WhatsApp Nasıl Silinir? [WhatsApp Hesap Silme]

WhatsApp hesabı nasıl silinir? WhatsApp hesabı nasıl kapatılır? WhatsApp hesabı kapatma işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında hesap silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp son günlerde gündemden düşmek bilmiyor. Günümüz teknolojisinde akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp’ın yeni gizlilik ve hizmet kuralları tüm dünyada tepki ile karşılandı.

WhatsApp’ın yeni gizlilik ve hizmet kurallarını kullanıcılarına sundu. İlgili sözleşmeye onay vermeyen kullanıcılar, 8 Şubat 2020 itibariyle uygulamayı kullanamayacak.

Facebook’un bu kararı ile WhatsApp kullanıcıları tarafından oldukça sert tepki ile karşılandı. WhatsApp kullanıcıları konu ile ilgili şikayetlerini Twitter gibi platformlardan oldukça sık dile getirmeye başladı.

Bir çok WhatsApp kullanıcısı kabul edilmesi zorunlu olan bu sözleşme sebebiyle Telegram, Bip gibi alternatiflere yönelmeye başladı ve WhatsApp hesaplarını kalıcı olarak silme kararı aldı.

Bu sebeple de son günlerde internet dünyasında en çok sorulan ve araştırılan konulardan biri ”WhatsApp hesabının nasıl silinir?‘ sorusu oldu. Bizde bu sorunun yanıtını sizler için bu yazımızda yanıtladık.

İşte detaylar…

Whatsapp hesabı silme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere WhatsApp uygulamasında hesap silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım resimli bir şekilde gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak WhatsApp hesabınızı anında silebilirsiniz.

Whatsapp Hesap Silme İşlemi: [Resimli Anlatım]

WhatsApp hesabınızı silmek için; 

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- WhatsApp uygulamasında ”AYARLAR” kısmına gidin.

*Not: Ayarlar kısmına uygulamada sağ en alt kısımda yer alan ‘Ayarlar’ butonuna dokurak gidebilirsiniz.

3- Ayarlar sayfasından ”Hesap” seçeneğine dokunun.

4- Ardından karşınıza çıkacak olan hesap ayarları sayfasında en alt kısımda yer alan ”Hesabımı Sil” yazsına dokunun.

5- Daha sonra karşınıza gelecek olan ”Hesabımı Sil” sayfasında hesabınızı silme işlemini tamamlayabilmeniz için sizden uygulamada kayıtlı olan telefon numaranızı girmeniz istenecektir. İlgili kısıma telefon numaranızı yazın ve hemen ardından ”Hesabımı Sil” butonuna dokunarak silme işleminizi tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

İlgili adımların sonunda WhatsApp hesabınız silinmiş olacaktır. Daha sonra WhatsApp uygulamasını tekrar kullanmak isterseniz, yine aynı numaranızla ya da farklı bir numara ile yeniden hesap açabilirsiniz.

NOT:WhatsApp hesabınızı sildiğiniz takdirde:

  • Hesap bilgileriniz ve profil fotoğrafınız silinir.
  • Tüm WhatsApp gruplarından silinirsiniz.
  • Bu telefondaki sohbet geçmişiniz silinir.

”Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında hesap silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.