WhatsApp kendine mesaj atma

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta kendine mesaj nasıl atılır? Whatsapp’ta kendine mesaj gönderme nasıl yapılır? Bu yazımızda WhatsApp’ta kendiniz ile sohbet penceresini nereden açabileceğinizi ve kendinize nasıl mesaj gönderebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”kendine mesaj atma (gönderme)‘ imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar isterlerse kendileri ile mesajlaşabiliyor. Evet, bir açıdan kulağa saçma geliyor olsa da bu artık mümkün. Uzun bir süredir WhatsApp haricinde birçok mesajlaşma uygulamasında var olan bu imkan artık Whatsapp’ta da yer alıyor.

Özellikle not tutma amacıyla kullanılan bu imkan kullanıcılar için birçok zaman faydalı olabiliyor.

Kullanıcılar bu imkan sayesinde, normalde bir sohbet penceresinde herhangi bir kullanıcıya ne gönderebiliyorsa aynı şekilde kendilerine de gönderebiliyor. Yani böylelikle Whatsapp’ta kendinize herhangi bir ileti, bir fotoğraf, bir video veya konum bilgisi gönderebiliyorsunuz.

Bunlara ise dilediğiniz zaman silmediğiniz takdirde kendiniz ile olan sohbet penceresinden hemen erişebiliyorsunuz. Bun aslında bir nevi not defteri gibi de diyebiliriz.

Tabi önemli olan nokta ise burada önemli bilgileri saklamamamız. Her ne kadar WhatsApp yazılım açısından güvenli bir ortam gibi gözükse de önemli şifrelerinizi ve önemli içeriklerinizi burada saklamamanızda yarar var.

Peki Whatsapp’ta kendine mesaj atma nereden, nasıl yapılıyor? Kullanıcılar Whatsapp’ta kendi ile sohbet penceresi açarak kendilerine mesaj gönderebiliyor. Sizde Whatsapp’ta kendinize mesaj göndermek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta kendinize mesaj göndermek için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Sohbetler” kısmına gidin.

3- Sonra sohbetler kısmında yer alan ‘‘Yeni sohbet” oluşturma kısmına dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan yeni sohbet kısmından adınızın yer aldığı ”Siz” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza kendiniz ile olan sohbet penceresi çıkacaktır.

Buradan kendinize aynı başkasına gönderir gibi mesajlar, görseller, konum bilgileri gibi WhatsApp üzerinden gönderebileceğiniz her şeyi gönderebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında kendinize nereden, nasıl mesaj gönderebileceğinizi göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…