WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir ? (RESİMLİ ANLATIM)

Whatsapp hesabı nasıl kapatılır ? Whatsapp hesap silme işlemi nasıl yapılır ? Whatsapp hesabımı tamamen kalıcı olarak nasıl kapatabilirim / silebilirim ? Bu soruların cevabını mı arıyorsunuz ? İşte sorunuzun cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda.. Bu yazımızda sizlere Whatsapp hesap silme işleminin nasıl yapılacağını resimli olarak anlattık. İşte ayrıntılar..

Whatsapp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması konumundadır. Dünya üzerinde aklınıza gelebilecek her yerden kullanıcısı olan Whatsapp’ın dünya üzerindeki kullanıcı sayısı milyonları aşmış durumdadır. Her geçen gün popülerliğini daha da arttıran bu uygulamanın uzun bir süre alanındaki liderliğini şüphesiz koruyacaktır.

Gelişen internet dünyası ile birlikte kısa mesaj (SMS) devrine bir son veren Whatsapp uygulaması kullanıcılara anlık olarak mesajlaşma imkanı sağlıyor. Whataapp kullanıcılara sağlamış olduğu anlık mesajlaşma imkanın bir sürü kolaylıkta sağlıyor. Whatsapp’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu diğer imkanlar; kullanıcılar arasında veri paylaşımı (fotoğraf, video, dosya) , grup sohbetleri, video ve sesli görüşme olanakları ve dahası..

Whatsapp kullanıcılarına sağlamış olduğu bu imkanlarla sadece bir mesajlaşma uygulaması olmadığını, mesajlaşmanın yanı sıra ufak bir sosyal medya ortamı olduğunu gösteriyor.

Whatsapp sağlamış olduğu bu olanaklar ile her ne kadar günümüzde gerek iş gerek günlük yaşantımızda her alanda bir ihtiyaç haline gelse de bazı kullanıcılar Whatsapp uygulaması ve Whatsapp hesabını silmek istiyor.

Her ne kadar kullanıcılar arasında Whatsapp hesabını kapatmak isteyenlerin oranı belirtilemeyecek kadar az olsa da. Whatsapp hesabını silmek isteyen kullanıcılar bulunabiliyor. Kullanıcıların Whatsapp hesaplarını silmek istemesinin ardından bir sürü neden bulunabiliyor. Bu da bir çok kullanıcının kendisinde saklı. Ancak kullanıcıların hesaplarını silmek istemelerinin büyük bir sebebi artık o hattı ya da o telefonu kullanmayacak olmasından kaynaklanıyor.

Konuyu uzatmadan sebebi her ne olursa olsun Whatsapp hesabınızı silmek için yapmanız gerekenlere bakalım. Bu yazımızda aşağıda sizlere Whatsapp hesabınızı nasıl sileceğinizi resimli olarak adım adım anlattık. Şimdi hep birlikte bu işlemin nasıl yapılacağına bakalım.

İŞTE WHATSAPP HESABI SİLME İŞLEMİ NASIL YAPILIR ? 

Whatsapp hesabınızı silmek için;

1- İlk olarak Whatsapp uygulamasını cihazınızda açın.

2- Ardından uygulamada ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Daha sonra ayarlar sayfasında yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere ”Hesap” seçeneğine dokunun.

4- Hesap ile ilgili ayarlar kısmındaki seçeneklerde yine yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere en altta yer alan ”Hesabımı Sil” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza çıkacak seçenekte sizden telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Buraya Whatsapp hesabınızın telefon numarasını yazın. (Alan kodu otomatik seçili gelecektir ancak seçili değilse alan kodunu giriniz.)

Telefon numaranızı girdikten sonra altta yer alan ”Hesabını Sil” butonuna dokunun ve silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. Peki şimdi ne olacak? 

Whatsapp hesabınızı sildiğiniz de olacak olanlar !

  • Hesabınız WhatsApp’tan tamamen kalıcı olarak silinir.
  • Sohbet geçmişinizin hepsi silinir.
  • Tüm WhatsApp gruplarından silinirsiniz.
  • Google Drive’daki sohbet yedeklemeleriniz silinir.

NOT: Yedekleme sistemlerinde saklanan verilerin silinmesi 90 güne kadar sürebilir. Bu süre zarfında yedekleriniz erişilebilir durumda değildir.

Whatsapp hesap silme işleminin nasıl yapıldığına dair anlatımımız son buldu. Konu ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni anlatımlarda görüşmek dileğiyle.. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.