Whatsapp Hesabı Nasıl Kapatılır ? | [Whatsapp Hesabı Silme]

Whatsapp hesabı nasıl silinir ? Whatsapp hesabı nasıl kapatılır ? Whatsapp hesabı kalıcı olarak tamamen nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere Whatsapp hesabının kalıcı olarak tamamen nasıl silineceğini resimli olarak gösterdik. İşte detaylar.. 

Whatsapp bildiğiniz üzere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Ülkemizde de olduğu gibi dünyanın her yerinde oldukça yaygın olarak kullanılan Whatsapp uygulaması popülaritesini her geçen gün daha da arttırmaktadır. 

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip olan Whatsapp bizlere sadece mesajlaşmanın yanı sıra bir çok özelliği de sağlıyor. Whatsapp’ın kullanıcılara sağlamış olduğu özellikler saymakla bitmiyor. Whatsapp’ın kullanıcılara sağladığı bazı özellikleri fotoğraf ve video paylaşımı, dosya paylaşımı, grup sohbetler, hikaye paylaşımı vs.. şeklinde sıralayabiliriz. 

Bunların yanı sıra Whatsapp her geçen gün uygulamasına getirmiş olduğu yeni özellikleri de yapmış olduğu güncellemeler ile kazandırmaya devam ediyor. 

Hal böyle olunca da şu an itibariyle bölgesel sohbet uygulamaları haricinde dünyada en popüler mesajlaşma uygulamasında ilk sıra da yer almaya devam ediyor. 

Günümüzde bir çok akıllı telefon kullanıcı Whatsapp hesabına sahip ve sahip olamayan kullanıcılar da Whatsapp uygulamasını indirerek bir Whatsapp hesabı edinmeye devam ediyor. 

Ancak bazen kullanıcılar gerek kişisel sebeplerden ötürü gerekse telefon numarası değişikliği vs. gibi durumlardan dolayı Whatsapp hesaplarını silmeyi yani tamamen kalıcı olarak kapatmayı istiyor. 

Whatsapp’ta bu istekte bulunan kullanıcılara bu imkanı uygulama içerisinde pratik bir şekilde tanıyor. Whatsapp uygulamasını bir daha kullanmak istemeyen ya da ilgili kayıt oldukları numarayı Whatsapp’tan silmek isteyen kullanıcılar bir kaç adım yoluyla hesaplarını tamamen silebiliyor. 

Peki bu işlem nereden, nasıl yapılıyor? Bu yazımızda aşağıda sizler için Whatsapp hesabının nasıl silindiğini adım adım resimli olarak anlattık. Aşağıdaki adımları uygulayarak Whatsapp hesabınızı tamamen silebilirsiniz. İşte detaylar.. 

*Not: Whatsapp hesabınızı sildiğiniz takdirde; 

  • Hesabınız ve profil fotoğrafınız WhatsApp’tan silinir.
  • Tüm WhatsApp gruplarınızdan silinirsiniz.
  • Telefonunuzdaki ve iCloud yedeklemenizdeki WhatsApp mesaj geçmişiniz silinir.
  • Hesabınıza tekrar erişemezsiniz.

WHATSAPP HESABI NASIL SİLİNİR ? 

1- Whatsapp hesabınızı kalıcı olarak tamamen silmek için; ilk olarak Whatsapp uygulamasını açın. 

2- Whatsapp uygulamasında ”AYARLAR” kısmına gidin. 

3- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”HESAP” seçeneğine gidin.

4- Hesabınızı silme işlemini başlatmak için; hesap ayarları sayfasında yer alan ”HESABIMI SİL” seçeneğine gidin. 

5- Hesabı silmek için son adım. Karşınıza gelecek olan kısımda sizden Whatsapp hesabınızı oluşturduğunuz telefon numaranızı girmeniz istenecektir. İlgili kısma telefon numaranızı yazın ve altta kırmızı tonda yazılmış olan ”Hesabımı sil’‘ yazısına dokunun. 

İlgili adımların sonunda Whatsapp hesabınız tamamen silinecektir.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Dilerseniz yine aynı numara ile sıfırdan bir Whatsapp hesabı açabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp hesabının kalıcı olarak nasıl kapatıldığını resimli olarak gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.