WhatsApp Arka Planı (Duvar Kağıdı) Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp arka planı nasıl değiştirilir? WhatsApp’ta duvar kağıdı nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta duvar kağıdı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığı gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla daha da büyümeye devam ediyor. Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan WhatsApp uygulaması günümüz teknoloji dünyasında tüm dünya da oldukça popüler durumda.

Kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama yapma gibi imkanlar sunan WhatsApp, tüm bunların yanı sıra kullanıcılar arasında fotoğraf, dosya, harita vs.. gibi bir çok paylaşım imkanı da sunuyor.

Uygulama sunduğu tüm bu hizmetlerin yanı sıra uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir takım işlevsel ve görsel özellikler de sunuyor.

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellikler kullanıcılar tarafından tercihleri doğrultusunda ayarlanabiliyor ve değiştirilebiliyor.

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biri sohbet duvar kağıdı yani sohbet arka planını değiştirme imkanıdır. WhatsApp kullanıcıları uygulamanın kendilerine sunduğu bu özellik ile var olan arka plan görüntüsünü diledikleri gibi ayarlayabiliyor.

Kullanıcılar bu ayarlamayı uygulamanın ayar kısmından pratik ve hızlı şekilde yapabiliyor. WhatsApp kullanıcılarına uygulamasında bir çok duvar kağıdı seçeneğini sunuyor. Kullanıcılar hareketli ya da hareketsiz olan bu duvar kağıtlarından birini sohbet duvar kağıdı olarak belirleyebiliyor.

Üstelik kullanıcılar bu sohbet duvar kağıtları haricinde cihazlarında yer alan fotoğraflardan herhangi birini de sohbet duvar kağıdı olarak belirleyebiliyor. Yani cihazınızda yer alan bir fotoğrafınızı, sevdiklerinizin bir fotoğrafını, kendi çekmiş olduğunuz bir manzara resmini veya dilediğiniz herhangi bir fotoğrafı WhatsApp sohbet duvar kağıdı olarak belirleyebilirsiniz.

Peki WhatsApp’ta duvar kağıdı değiştirme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere WhatsApp’ta duvar kağıdı yani arka planı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde WhatsApp uygulamanızda sohbet duvar kağıdını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Arka Plan Değiştirme: 

WhatsApp’ta arka planı (duvar kağıdını) değiştirmek için; 

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- WhatsApp uygulamasında ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Sohbetler” kısmına dokunun.

4- Ardından karşınıza gelen ekrandan ”Sohbet Duvar Kağıdı” seçeneğine gidin.

5- Sohbet duvar kağıdı sayfasından uygulamada var olan duvar kağıtlarına gitmek için; ‘Duvar Kağıdı Galerisi’ ya da ”Düz Renkler” seçeneklerine dokunun.

Cihazınınızda yer alan herhangi bir fotoğrafı sohbet duvar kağıdı yapmak için; ‘Fotoğraflar‘ seçeneğine gidin.

6- Ardından duvar kağıdı olarak belirlemek istediğiniz görseli seçin ve önizleme kısmında hemen alt kısımda yer alacak olan ”Ayarla” yazısına dokunun.

Tüm bu adımların sonunda artık WhatsApp sohbet arka planınız değiştirilmiş olacaktır. Dilediğiniz zaman yine bu kısımdan istediğiniz duvar kağıdını ya da fotoğrafınızı WhatsApp duvar kağıdı olarak belirleyebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında duvar kağıdı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.