Twitter’da Profiline Girenleri Görme [Mümkün Mü?]

Twitter’da profiline bakanları görme, Twitter’da profilime girenleri görme, Twitter’da profilime kim baktı, Twitter’da profilime girenler… Bu yazımızda sizlere Twitter’da profiline girenleri görmenin mümkün olup olmadığını açıkladık. İşte detaylar..

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Twitter’da dünya üzerinden her yerden her daldan şahsi ve kurumsal olmak üzere milyonlarca hesap bulunmaktadır.

Günümüzde bir çok internet kullanıcısının Twitter hesabı bulunmaktadır. Kullanıcılar Twitter hesaplarında kendilerine özgü olan profillerinde herhangi bir konu hakkında fikirlerini, görüşlerini sunabiliyor ve herhangi bir paylaşımda bulunabiliyor. 

Twitter’da kullanıcılar yapmış oldukları paylaşımları, tweetleri profillerinde dilerlerse sadece takipçilerine, dilerlerse de tüm Twitter kullanıcılarının gösterebiliyor. 

Hesabı gizli durumda olan Twitter hesaplarının profilleri sadece takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Hesabı herkese açık olan kullanıcıların ise profili ve tüm tweetleri tüm Twitter kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor. Yani hesabı gizli olmayan, herkese açık olan Twitter profilleri herkes tarafından görüntülenebiliyor. 

Hesabı gizli olmayan yani herkese açık olan kullanıcıların profilleri kendisini takip etmeyen tanıdığı ya da tanımadığı kişiler tarafından her zaman takip edilebiliyor. Hal böyle olunca da bir çok Twitter kullanıcısı profillerine kimlerin girdiğini, ne kadar sıklıkla girdiğini, ne zamanlar girdiğini öğrenmek istiyor. 

Bunu merak eden kullanıcılar sadece kendisini takip etmeyen bir nevi stalker diye tabir edilen kesimlerinde içinde bulunduğu kişiler haricinde kendisini takip eden arkadaşlarının da ne sıklıkla profillerini ziyaret ettiklerini de merak ediyorlar. 

Peki Twitter’da bu merakı gideren bir uygulama, araç veya benzeri bir şey var mıdır ?  Bu yazımızda sizlere bir çok Twitter kullanıcısının merak ettiği ve internette araştırdığı Twitter profiline girenlerin görüntülenip görüntülenemeyeceğinden bahsettik. İşte detaylar.. 

Twitter’da profilime bakanları görebilir miyim ? 

Bir çok Twitter kullanıcısı Twitter’da kendi profillerine bakanları görme merakında bulunuyor. Ancak ne yazık ki Twitter kullanıcılarına uygulamasında böyle bir imkanı şu an için tanımıyor. İlerleyen zamanlarda da Twitter’ın uygulamasında böyle bir imkanı kullanıcılarına sunması beklenmiyor. 

Google Play Store’da ”Twitter’da profiline bakanları gör” vb. şeklinde uygulamalar bulunuyor. Bunlarda hiç bir şekilde sizlere bu imkanı sunmamaktadır. Bunun yanı sıra bu uygulamaların bir çoğu zararlı yazılım içermekte ve sizlerin Twitter bilgilerinizin yanı sıra telefonunuzda yer alan bilgilere de erişme imkanı bulunabilir. Bu sebeple bu uygulamaları hiç bir türlü indirmemenizi ve kullanmamanız güvenliğiniz için önemli. 

Ayrıca yine internet üzerinde bazı web siteleri Twitter’da profilinize bakanları sizlere göstereceğini vaat etmekte ve bunun için sizden belirli ödemeler istemektedir. Daha çok mobil ödeme yoluyla sizleri maddi olarak zarara uğratmayı amaçlayan bu websitelerine hiç bir şekilde ödeme yapmayın. 

Sonuç olarak Twitter’da profilinize bakanları görmenizin hiç bir yolu bulunmamaktadır. Bunu vaat eden uygulamaların, sitelerin vs. hiç biri bu hizmeti sizlere sunmamaktadır. Güvenliğiniz için bu tarz hizmeti verdiğini vaat eten uygulamaları hiç bir şekilde kullanmayın. 

”Bu yazımızda sizlere Twitter’da profiline girenleri görmenin mümkün olup olmadığını ve bu hizmeti vaat eden uygulamaların güvenilirliliğinden bahsettik. Konu ile ilgili yorumlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.