Twitter’da Gizli Hesabı Görme [Mümkün Mü?]

Twitter gizli profile bakma, Twitter gizli profile girme, Twitter’da gizli hesaba nasıl girilir ? Twitter’da gizli hesaba girmek mümkün mü ? Bu yazımızda sizlere Twitter’da gizli profillere bakmanın mümkün olup olmadığını açıkladık. İşte detaylar.. 

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler 3 sosyal medya ağından biri konumundadır. Facebook ve Instagram ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağından biri olan Twitter, popülaritesini daha da arttırıyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter’da artık aklımıza gelebilecek her türden her daldan kullanıcı ve hesap bulunuyor. Gerek şahsi hesaplar olsun gerek kurumsal hesaplar olsun Twitter’da bizlere fikirlerini ve sunmak istekleri her türlü bilgiyi anında iletebiliyor.

Twitter’da kullanıcılar fikirlerini, görüşlerini ve paylaşımları gönderdikleri Tweet’ler yoluyla sunabiliyor. Kullanıcıların atmış oldukları tweetler profillerinde sıralanıyor. Kullanıcıların göndermiş olduğu bu tweet’leri ise eğer kullanıcının profili gizli değilse tüm twitter kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor. Eğer kullanıcının twitter profili gizli ise gönderilen bu tweetleri sadece takipçileri görüntülebiliyor.

Günümüzde bir çok kurumsal firmaların ya da ünlü isimlerin Twitter hesapları herkese açık konumda ve yüzbinlerce takipçisi sahip. Bunları Twitter hesaplarına tüm dünyadaki Twitter kullanıcıları diledikleri her an   erişebiliyor ve kullanıcının göndermiş olduğu tüm tweetleri görüntüleyebiliyor.

Ancak Twitter’da bir çok şahsi hesaba sahip kullanıcı profillerini gizli durumda kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar hem tanımadığı kişilerin Twitter’daki paylaşımlarını görmesini engelliyor hem de tanıdığı ama profiline girmesini istemediği kişilerin profiline erişmesini engellemiş oluyor.

Hal böyle olunca da günümüz internet dünyasında bir çok Twitter kullanıcısı profiline erişemediği, girmediği kullanıcıların profiline girmek ya da arada sırada göz atmak istiyor. Günümüz internet dünyasında Stalker olarak da adlandırılan bu kişiler, gizli durumdaki Twitter hesaplarına göz atmak istiyor ve bunun çözümünü arıyor.

Bunun en kolay çözümünün ilgili kullanıcıyı takip etmek olduğunu bir çok kesim biliyor ancak bu kullanıcılar karşı tarafa kendini belli etmek istemiyor ya da karşı taraf hiç bir türlü bu kullanıcının isteğini hiç bir türlü kabul etmiyor olabilir.

Bu sebeple gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemek isteyen kullanıcılar farklı yollara girişiyor ve internet üzerinde bununla ilgili bazı araştırmalar ya da buna çözüm sağlayabilecek bazı yazılımlar aramaya çalışıyor.

Peki internette Twitter’da gizli profiller bakmayı sağlayan yazılım, program ya da yöntemler yer alıyor mu? Bunlar işe yarıyor mu ? Güvenilir mi ? İşte sorunuzun cevabı.. 

TWİTTER’DA GİZLİ HESABI GÖRMEK MÜMKÜN MÜ ? 

Twitter uygulamasında kullanıcılarına profillerinin ister sadece takipçilerine isterlerse de tüm Twitter kullanıcılarına açık olarak yapma imkanı tanıyor.

Twitter kullanıcıların büyük bir kısmı Twitter hesaplarını herkese açık durumda kullanırken, bir kısmı ise gizlilik sebeplerinden ötürü profillerini gizli konuma getiriyor ve profillerinde yapmış olduğu tüm paylaşımların sadece takipçileri tarafından görüntülenmesine olanak tanıyor.

Böylelikle Twitter’da gizli durumda olan profiller ve profilde yer alan tüm tweetler sadece o kullanıcının takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Durum böyle olunca da bazı Twitter kullanıcıları takip etmedikleri bu gizli hesapları görüntülemek isteyebiliyor. Bunun için çözüm arayışına gidiyor. Peki bunun çözümü mümkün mü ? Twitter’da gizli profiller görüntülenebilir mi ?

Twitter kullanıcılarına gizli hesapların hiç bir türlü görüntülenme imkanını tanımıyor. Yani Twitter’da gizli profilleri (hesapları) hiç bir türlü görüntüleyememekteyiz.

Buna resmi olmayan ya da 3.taraf uygulamaların hiç biri de imkan sağlayamamaktadır. Özellikle Google Play Store’da buna çözüm sunduğunu vaad eden bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların hiç biri Twitter’da gizli bir profili sizlere açamaz. Ayrıca bu tarz uygulamalar vaad ettikleri bu hizmeti vermediği gibi sizlerin Twitter hesabınıza giriş yapmanızı istiyor ve böylelikle hesap bilgilerinize erişebiliyor. Güvenliğiniz için bu tarz uygulamaları kesinlikle indirmeyin ve bilgileriniz ile giriş yapmayın.

Bunun yanı sıra internette belirli ödeme karşılığında sizlere gizli profilleri gösterebileceğini vaad eden bazı web sayfaları bulunmaktadır. Bunlar genellikle daha çok mobil ödeme yoluyla olmak üzere, kredi kartı gibi araçlarla da sizden belirli bir ödeme almakta ve tamamen sizlere dolandırmaya yönelik bir amaç gütmektedir. Bu gibi yerlere kesinlikle herhangi bir ödeme bilgisi (telefon ya da kart numarası gibi bilgileri) vermeyin, güvenmeyin.

Sonuç olarak şu an itibariyle herhangi bir uygulama veya araç yolu ile Twitter’da gizli olan hesaplara bakmak mümkün değildir. İlerleyen zamanlarda da bunun mümkün olması çok zordur çünkü firmalar yaşanan ya da yaşanabilecek tüm açıkları sık sık kontrol etmekte ve önemlini almaktadır.

”Bu yazımızda sizlere gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemenin mümkün olup olmadığını ve bu hizmeti kullanıcılarına sunduğunu vaad eden uygulamaların güvenilirliğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm yorumlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.