Twitter’da Gece Modu Açma ! (Resimli Anlatım)

Twitter’da gece modu nasıl açılır? Twitter’da koyu tema özelliği nasıl aktif hale getirilir ? Twitter’da gece modu açma ve kapama işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Twitter mobil uygulamasında gece modu özelliğinin nasıl açıldığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar. 

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya üçlüsünden biri konumundadır. Dünya üzerinde aklımıza gelebilecek her yerden kullanıcı barındıran Twitter, kullanıcılarına her geçen gün yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Twitter yapmış olduğu yeni özellikleri de yayınlamış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sağlıyor.

Konumuzun başlığı olan ”Gece modu” özelliği, her ne kadar Twitter’ın yeni bir özelliği olmasa da oldukça kullanışlı ve kullanıcıların bir çoğu tarafından tercih edilmektedir. Özellikle günümüzde artan uzun süreli internet ve mobil cihaz kullanımından ötürü bu özelliği bir çok kullanıcı bir çok uygulama için tercih etmektedir.

Bu özellik kullanıcılar tarafından daha çok vakit geçirilen uygulamalarda ve özellikle de hava karardıktan sonra yani geceleri tercih edilmektedir. Bu özelliği günümüzde bir çok uygulama kullanıcılarına sağlamaktadır. Bu özelliği sağlayan uygulamaların başlıcalarını Youtube, Opera ve Whatsapp uygulamaları diye sayabiliriz.

Bu uygulamaların başlıca olmasının sebebi de en çok vakit geçirilen uygulamalar olmasıdır. Kullanıcılar uzun süre bu uygulamalarda vakit geçirdiklerinden dolayı açık renk temalarda göz yorulmaları yaşayabiliyor. Bunun önüne geçmek içinse kullanıcılar bu uygulamaların sağlamış olduğu koyu tema yani diğer bir deyişle gece modu özelliğini kullanmaktadır.

Peki bu ‘Gece Modu’ özelliği Twitter’da nasıl kullanılıyor ? 

Gece modu özelliğini Twitter’da çok basit bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz. Üstelik bu özelliği dilediğiniz her an aktif hale getirebilir ya da kapatabilirsiniz. İster orjinal temayı (açık ton) ister koyu temayı (gece modu) tercihleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Şimdi konuyu uzatmadan Twitter’da gece modunun nasıl açıldığına resimli olarak bakalım. Her ne kadar bu işlem oldukça kolay olsa da bulamayanlar için konuyu detaylı bir şekilde resimli olarak anlattık.

İşte Twitter’da Gece Modu Açma İşlemi !

1- İlk olarak Twitter uygulamasını mobil cihazınızdan açın.

2- Ardından uygulamanın ana sayfasında iken sol üst köşedeki ”Profil ikonuna” dokunun.

3- Daha sonra yukarıdaki sağ taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere yan bir pencere açılacaktır. Bu yan pencerenin en altında kırmızı ok ile de belirttiğimiz yarım ay şeklindeki ”Gece Modu İkonuna” dokunun.

4- Artık gece modu özelliğimiz aktif. Bu işlemlerin ardından Twitter uygulamanız yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi koyu bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Dilerseniz yine aynı yerden yine aynı ikona tıklayarak eski görünümüne geçiş sağlayabilirsiniz.

Not: Dilerseniz aynı işlemi uygulamada sırasıyla şu şekilde de yapabilirsiniz; 

İlk olarak ”Ayarlar ve Gizlilik” kısmına gidin ardından karşınıza gelecek kısımda ”Genel” kategorisinin alt başlığı olan ”Görüntü ve Ses” kısmına gidin. Karşınıza çıkacak sayfadaki seçeneklerden ”Karanlık Mod” butonuna dokunun ve gece modu özelliğini aktif edin.

İşlem bu kadar basit. 

Bu yazımızda sizlere Twitter’da gece modu özelliğinin nasıl aktif hale getirildiğini anlattık. Konu ile ilgili herhangi bir soru ya da sorununuz varsa bizlere aşağıdan YORUMLAR kısmından dile getirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.