Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Twitter arama geçmişi nasıl silinir ? Twitter’da arama geçmişi nasıl temizlenir ? Twitter’da tüm arama geçmişi nasıl silinir ? Twitter mobil uygulamasında arama geçmişi nasıl temizlenir ? Bu yazımızda sizlere Twitter uygulamasında arama geçmişinin nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

İnternet dünyasındaki en büyük sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte daha da büyümeye devam ediyor. Sosyal medya denince Facebook ve Instagram ile birlikte akla gelen ilk 3 sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, tüm dünyadan milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. 

Twitter’da dünya üzerinde her türden gerek şahsi gerek kurumsal hesaplar olsun bir çok hesap bulunuyor. Twitter’da bir çok konuda anında bilgiler edinebiliyor, görüşleri okuyabiliyor ve görüşleri sunabiliyoruz. Bir çok içeriğe Twitter’dan anında erişebiliyoruz.

Hal böyle olunca da gün içerisinde internette geçirdiğimiz büyük bir bölümü Twitter’da geçiriyoruz. Takip ettiğimiz kişilerin ya da kurumların tweetlerini okuyabiliyoruz, bir çok gönderi altındaki yorumları okuyabiliyoruz ve bu gönderilerin altında fikirlerimizi sunabiliyoruz. 

Dilersek Twitter’da arama kısmından bir çok şeye erişebiliyoruz. Arama kısmından özellikle gündemde olan herhangi bir içerik hakkında (doğru ya da yanlış) anlık olarak bilgiler alabiliyoruz. 

Bir çok Twitter kullanıcısı özellikle son yıllarda gündemdeki konular hakkında bilgi almak için arama kısmını kullanıyor. Ayrıca kullanıcılar bunların yanı sıra arama kısmından kişi / hesap ya da içerik konularını arayabiliyor. 

Ancak kullanıcılar Twitter’daki arama kısmında bazen rahatsız olabiliyor. Twitter’da da bütün sosyal medya ağları ya da benzeri uygulamalarda olduğu gibi arama geçmişleri kayıt altına alınıyor. Özellikle daha sonra tekrar arama yapılırken hızlı bir arama açısından bizlere kolaylık sağlayan arama kaydı özelliği, her ne kadar kolaylık sağlasa da bazen rahatsızlık da sağlayabiliyor. 

Bir çok internet kullanıcısı internette aradığı içeriklerin daha sonra görüntülenmesinden pek hoşlanmıyor. Bu sebeple de yapmış oldukları arama geçmişlerini kapatmayı ya da sık sık silmeyi tercih ediyor. 

Twitter’da bu ortamlardan biri oluyor. Twitter’da da arama yapılan içerikler arama geçmişinde listeleniyor. Ancak arama kısmında listelenen bu aramalar çok basit bir şekilde istenildiği her zaman pratik bir şekilde silinebiliyor. 

Sizde arama geçmişinizde daha önce yaptığınız aramaların karşınıza çıkmasından mı şikayetçisiniz? Twitter’da arama geçmişinin nasıl temizlendiğini mi merak ediyorsunuz? Ya da Twiter’da arama geçmişinin nasıl silindiğini bilmiyor musunuz ?  Bu yazımızda sizlere Twitter’da arama geçmişinin nasıl silindiğini gösterdik. İşte Twiter’da arama geçmişi nasıl silinir? sorusunun cevabı.

TWİTTER ARAMA GEÇMİŞİ SİLME :

Twitter mobil uygulamasında arama geçmişiniz dilediğiniz her an pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Twitter arama geçmişinizi tamamen ya da kısmi olarak silebilirsiniz. 

1- İlk olarak Twitter uygulamasını açın. 

2- Ardından mobil uygulamada (ya da mobil sitede) alt kısımda yer alan ”ARAMA BUTONU” ‘na dokunun. 

3- Arama butonuna dokunduğunuzda karşınıza arama sayfası çıkacaktır. Twitter arama sayfasında son yapmış olduğunu aramalar listelenecektir. Bu kısımda Twitter’da tüm arama geçmişinizi silmek için; ‘son aramalar‘ yazısının yanında yer alan çarpı (x) butonuna dokunun. Ardından X butonuna dokunduktan sonra karşınıza çıkacak olan ”temizle” seçeneğine dokunun. 

Bu adımların sonunda Twitter arama geçmişiniz tamamen silinecektir. 

NOT: Dilerseniz tüm arama geçmişinizi silmek yerine yapmış olduğunuz aramalardan bazılarını tek tek silebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; Twitter arama kısmında karşınıza çıkan arama geçmişinizdeki silmek istediğiniz aramayı parmağınızla sola doğru kaydırın ve ilgili aramanın sağ kısmında kırmızı arka plan da karşınıza çıkacak olan ”SİL” butonuna dokunun. Bu şekilde istediğiniz aramaları tek tek silebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Twitter mobilde arama geçmişinin nasıl temizlediğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.