Telegram’da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Telegram kişi engelleme nasıl yapılır? Telegram’da kişi nasıl engellenir? Telegram’da engelleme nereden, nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da kişi engelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, kullanıcı sayısını son günlerde bir hayli arttırdı ve hala arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi güncellemesinin ardından bir çok WhatsApp kullanıcısı alternatif uygulama arayışı içerisine girdi.

Whatsapp uygulamasını silen ya da artık kullanmayı düşünmeyen bir çok kullanıcı Telegram, Signal ve Bip gibi bir diğer mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya karar verdi.

Kullanıcıların en çok kullanmayı tercih ettiği mesaj platformlarından biri de Telegram oldu. 2013 yılından beridir kullanımda olan Telegram uygulaması, günümüz itibariyle 500 milyon kullancı sayısını aştı. Uygulama dünya üzerinde toplam 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip durumda ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor.

Telegram, kullanıcılarına bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği neredeyse bütün özellik ve işlevsellikleri sunuyor. Telegram’ın kullanıcılarına sağladığı bu özelliklerden bazıları bir çok kullanıcı tarafından kullanılıyor ve kullanıcılara bir çok nokta da kolaylık sağlıyor.

Telegram’ın kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılan ve kullanıcılara bir çok nokta da kolaylık sağlayan bu özelliklerinden biri ”Kişi engelleme” özelliğidir. Telegram kullanıcıları uygulamada mesaj almak ya da görmek istemediği kişileri pratik bir şekilde uygulama içerisinden engelleyebiliyor.

Telegram kullanıcılarına uygulamada bunu sağlıyor. Kullanıcılar bu imkan ile birlikte uygulamada kendileri ile hiç bir şekilde iletişime geçmesini istemediği kişilerin Telegram üzerinden kendilerine ulaşmalarını engeleyebiliyor.

Telegram uygulamasında kişi engelleme işlemi uygulama içerisinden pratik bir şekilde, anında yapılabiliyor. Ancak bazen kullanıcılar Telegram’da kişi engelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını bulamayabiliyor ve internette ”Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?” gibi soruları oldukça sık aratıyor.

Bizde bu sebeple sizlere bu yazımızda Telegram’da kişi engelleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım resimli bir şekilde gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasında istediğiniz kişileri anında engelleyebilirsiniz. 

Telegram’da Kişi Nasıl Engellenir? 

Telegram uygulamasında herhangi bir kişiyi engellemek için;

1- İlk olarak Telegram uygulamasını açın.

2- Telegram uygulamasında engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin.

3- Sonra uygulamada engellemek istediğiniz kişinin profilinde yer alan ”Üç nokta yan yana” ikonuna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Kullanıcıyı Engelle” seçeneğine dokunun.

Ardından ekranda yeni bir alt pencere belirecektir. Sizden engelleme işlemi ile ilgili son bir onay istenecektir. Burada karşınıza gelecek olan alt penceredeki seçeneklerden ”… Kullanıcısını Engelle” seçeneğine dokunarak engelleme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit.

Not: İlgili işlemi dilereniz ayarlar kısmından da yapabilirsiniz. Ayrıca ayarlar kısmından daha önce engellediğiniz kişileri görüntüleyebilir ve istediğiniz kişilerin engelini bu kısımdan kaldırabilirsiniz. 

Telegram’da Engellenen Kullanıcıları Görüntüleme : 

Telegram uygulamasında engellediğiniz kullanıcıları ayarlar kısmından pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Telegram’da engellenen kullanıcıları görüntülemek için; 

1- Telegram uygulamasını açın.

2- Uygulamada alt kısımda yer alan ”Ayarlar” ikonuna dokunarak ayarlar kısmına gidin.

3- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine dokunun.

4- Gizlilik ve Güvenlik sayfasından en üst kısımda yer alan ”Engellenen Kullanıcılar” seçeneğine gidin.

Ardından Telegram uygulamasında bu zamana kadar engellemiş olduğunuz tüm kişiler bir liste halinde karşınıza gelecektir.

Telegram’da Kişi Engeli Nasıl Kaldırılır? 

Telegram’da kişi engelini ”engellenen kullanıcılar” listesinden pratik bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Telegram’da engellenen kullanıcılar listesinde kişi engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi parmağınız ile ekranın sol tarafına doğru itin ve ardından kişinin hemen sağ tarafında belirecek olan ”Engeli Kaldır” yazsına dokunun.

Ardından ilgili kişi engellenenler listesinden silinecek ve engeli kaldırılmış olacaktır.

NOT: Dilerseniz ilgili kısımda sağ üst köşede yer alan ‘düzenle‘ yazısına dokunarakta Telegram’da daha önce engellediğiniz kişilerin engelini tek tek kaldırabilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında kişi engelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.