Sony, Türkiye’deki Playstation Oyunlarına Zam Yaptı !

Sony, Türkiye’deki Playstation oyunlarına zam yaptı. Sony’nin oyun marketi olan Playstation Store’daki fiyatlar güncellendi. Bu durum oyun severler tarafından tepki ile karşılandı.

Özellikle ülkemizdeki döviz kuru ve vergiler sebebiyle oyun dünyasına erişebilmede oldukça sıkıntı yaşayan oyun severlere bir darbede Sony’den geldi.

Sony oyun marketi olan Playstation Store’daki oyun fiyatlarını güncelledi. Markette güncellenen fiyatlardan sonra bir çok oyuna oldukça fazla zam geldi. Yapılan bu zamdan sonra oyun severler tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Yapılan bu zam öncesinde bile oldukça yüksek fiyat etiketlerine sahip olan bu oyunlara erişebilmek artık tam anlamıyla bir lüks oldu.

Zamlardan sonra fiyatlar nasıl oldu !

Sony’nin uygulamış olduğu fiyat güncellemesinin ardından oyun fiyatları bir hayli yükseldi.

Zam sonrasında Playstation Store’daki oyun fiyatlarına baktığımızda, güncel bir çok oyunun fiyatının 800 TL gibi oldukça yüksek rakamlara eriştiğini görebiliyoruz.

Her ne kadar yapılan bu zam tüm oyunları etkilememiş olsa da satın alınma potansiyelinin oldukça yüksek olduğu güncel bir çok oyunu etkiledi. Ayrıca yapılan bu zamların gelecek olan yeni oyunlar üzerinde de etkili olacağı kesin. Yani bundan sonra piyasaya sunulacak olan bir çok yeni oyunun fiyatının 700-800 TL bandında olması oldukça yüksek bir ihtimal.

Popüler bir kaç oyunun değişen fiyatına da bakacak olursak, Far Cry 5 oyunu ön siparişe sunulduğunda 569 TL’ye satılırken şu an 789 TL gibi bir fiyata sahip.

Son zamanlarda oldukça gündemde olan bir başka oyun ise, Cyberpunk 2077’nin fiyatı ise 399 TL’den 479 TL’ye yükselmiş durumda.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.