Sony, PlayStation 5’in Ne Kadar Sattığını Açıkladı !

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 5, çok kısa bir süre önce piyasaya sunulmasına rağmen satış rekoru kırdı. Sony, Playstation 5’in rekor satış adetini açıkladı.

2020 yılının Kasım ayında oyunseverler ile buluşan Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’in bu zamana kadar ki satış adeti belli oldu.

Japon teknoloji devi Sony, düzenlemiş olduğu şirket toplantısında 2021 yılının 1. çeyrek mali raporlarını da açıkladı. Şirket, yapmış olduğu açıklamada Playstation 5 ve Playstation 4’ün satış rakamlarından bahsetti.

Sony yapmış olduğu açıklamada Playstation 5’in 2021 yılının ilk çeyreğinde toplam 3.3 milyon satış adedine ulaştığını belirtti.

Böylelikle Sony PS5’in Kasım ayından bu yana toplam satış rakamı 7.8 milyon adete ulaştı.

Sony’nin yeni oyun konsolu PS5 tahminlerinde ötesinde bir satış gerçekleştirdi. Sony’nin açıklamış olduğu bu veriler dahilinde Playstation 5’in şu anki toplam satış adeti şirketin normal şartlarda beklediği satış adedinin oldukça çok üstünde gözüküyor.

Playstation 4 oyun konsolu hala ilgi görüyor !

Sony’nin bir önceki oyun konsolu Playstation 4, yeni oyun konsolu piyasaya sürülmesine rağmen hala ilgi görmeye devam ediyor. Sony’nin bir önceki oyun konsolu PS4, 2021 yılının ilk çeyreğinde toplamda 1 milyon satış adetini aştı. Playstation 4’ün toplam satış miktarı ise 116 milyona yaklaşmış durumda.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.