SanDisk 4 TB USB-C Flash Bellek | Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Sandisk 4 TB Flash Bellek , Sandisk 4 TB USB-C Flash Bellek , Sandisk 4 TB Flash Bellek fiyatı ne kadar ? Sandisk 4 TB USB bellek özellikleri neler ? Sandisk 4 TB Flash Bellek ne zaman çıkacak ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. İşte detaylar..

Dünyanın en büyük teknoloji şovunun yapıldığı teknoloji fuarı CES, Las Vegas’ta başladı. 8 Ocak – 11 Ocak tarihleri arasından yapılan CES 2019 teknoloji fuarında bu sene bir birinden ilginç, yeni ve dikkat çeken teknolojik ürünler meraklıları için tanıtıldı. Bir çok dev markanın ilerleyen günlerde satışa sunacağı bir çok yeni ürün tanıtıldı. Tanıtılan teknolojik ürünlerin bir çoğu ise ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti.

Teknoloji meraklılarının dikkatini çeken ürünlerden biri de dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden olan SANDİSK’in 4 TB depolama kapasitesine sahip olan USB belleği oldu.

4 TB depolama kapasitesi ile dünyada en çok kapasiteye sahip ilk flaş bellek konumuna yerleşen Sandisk 4 TB USB flash bellek, oldukça yüksek olan depolama kapasitesine rağmen oldukça ufak bir boyutta olması dikkatleri daha da çok üzerine çekti.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılar, gerek fotoğraf ve video içeriklerinin gerekse uygulama ve oyunların oldukça yüksek dosya boyutlarına sahip olmasından dolayı yüksek depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor.

Günümüzde bir çok orta seviye bilgisayarın hard disk kapasitelerinin genel olarak 500 gb ile 1 Tb arasında seyretmesinden ötürü kullanıcılar, harici olarak depolama birimi kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan ötürü bir çok kullanıcı harici hard disk satın alıyor ancak harici hard disklerin ebatı ve taşınılabilirliği ne yazık ki flash bellekler gibi olmuyor.

Kullanıcıların yaşamış olduğu bu sıkıntıya ise dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden SANDİSK çözüm üretti ve kullanıcılarına oldukça yüksek kapasiteye sahip ve bu kapasitesine rağmen yine de oldukça ufak olan flash belleğini kullanıcılarına sundu.

PEKİ SANDİSK 4 TB FLASH BELLEĞİN ÖZELLİKLERİ NELER ? 

Sandisk teknoloji fuarı CES 2019’da yeni flash belliği hakkında bazı bilgiler sundu. Her ne kadar yeni flash bellek hakkında tüm detaylar sunulmasa da bazı bilgiler kullanıcılara sunuldu. İşte Sandisk’in yeni flash belleğinin özellikleri !

  • 4 TB depolama kapasitesi (Dünyanın en büyük flaş bellek depolama kapasitesi)
  • USB-C bağlantı (USB-C kablosu ile bağlantı kurulumu)
  • Alüminyum kasa
  • Okuma ve yazma hızı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Not: İlerleyen günlerde cihazın özellikleri hakkında yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir. 

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK ? 

Sandisk’in yeni flash belleğinin satışa sunulacağı tam tarih firma tarafından belirtilmedi. Ancak Sandisk’in yeni flaş belleği 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak. Belleğin 2019 yılının ilk yarısı içerisinde satışa sunulmasının bekleniliyor.

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK FİYATI NE OLACAK ? 

Sandisk yeni belleğinin satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi vermedi. İlerleyen günlerde cihaz satışa çıkmadan yaklaşık 1 ay önce firma belleğin satış fiyatını açıklayacaktır. Ancak bu flash belleğin fiyatının oldukça cep yakması bekleniyor. Özellikle ülkemizdeki kur farkından dolayı bu flaş belleği satın almak isteyenlerin oldukça yüksek bir rakamı gözden çıkarmaları gerekiyor.

Sandisk’in yeni flaş belleğinin ne kadar olacağın dair bir fikir yürütecek olursak günümüzde 2 TB kapasiteli flash bellekler bulunuyor ve bu flash bellekleri ortalama fiyatları 1200 Dolar civarlarında seyretmektedir.

Sandisk’in piyasaya sunacağı 4 TB’lık modelinin ise bu rakamın altında olmayacağı bir kesin. Ancak bu rakamında 2-3 katıda olmayacağı kesin. Ortalama olarak bir fiyat tahmin edecek olursak; Sandisk’in 4 TB flash belleği 1800 ila 2000 Dolar civarlarından olacaktır. Bu da ülkemizin para birimine çevrildiğinde 10.000 Türk Lirası gibi bir rakam ediyor. Tabi bunlar kesin rakamlar değil ama yaklaşık olarak bu rakamlarda olması bekleniyor.

Firma tarafından resmi olarak açıklandığında sizlere yine buradan bilgilendirme yapacağız. Takipte kalın.

Sandisk’in 4TB flash belleği hakkında düşünceleriniz neler ? Sizce bir flash belleğe 10 bin TL gibi bir rakam verilir mi ? Konu ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz.

( TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ. )