Puffin Web Browser nedir ? Ne işe yarar ?

Akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi, özellikle de android telefonların için olmazsa olmaz programlardan biridir. Peki ya bu Puffin nedir ? Puffin bir internet tarayıcısıdır. En dikkat çeken özelliği ise kesinlikle hızıdır. Kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin bir sürü sebebi bulunmaktadır. Tüm bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Adını ilk olarak Flash destekli tarayıcılar arasında duyuran Puffin Web Browser bu özelliğinin yanı sıra hızıyla büyük dikkat çekiyor. Uygulamanın özelliklerinden bahsedelim biraz..

1- Her zaman en son Flash desteği
Flash gerektiren videoları açmaya olanak sağlayan uygulama, görsellik ve işlevsellik olarak da çok başarılı.

2- Trackpad özelliği
Uygulama Trackpad özelliğine de sahiptir. Konumunu dilediğimiz yere ayarlayarak bilgisayarlarda yer alan touchpad benzeri bir özelliği dahil etmiş oluruz. Böylelikle tıklanması zor alanları bile kolayca tıklayabiliriz.

3- Birden fazla sekme kullanımı
ilk sekmede açtığınız videolar ve müzikler siz ikinci sekmeye geçtiğinizde bile devam eder. Video ve müzik akışınız ikinci bir sekme açılsa dahi kapanmaz.

4- Bulut Koruma
Puffin uygulamasından Puffin sunucusuna yapılan tüm trafik şifrelidir, bu korsanlara kaşı korumadır. Puffin ile güvenli olmayan halka açık WiFi kullanmak güvenlidir, fakat çoğu tarayıcı için hiç de güvenli değildir.

5- Bant genişliğinizi tasarruf edin
Puffin web verilerini cihazınıza aktarmak için özel bir sıkıştırma algoritması kullanır ve bant genişliğinizin normal web tarama üzerinde %90’ına yakın tasarruf eder. İnternet paketinin çabuk bitmesinden yakınan kullanıcılar için vazgeçilmez.

Puffin Web Browser ayrıca buluta dosya indirme, gizli sekme , tema renk seçenekleri ve diğer tarayıcıların sağladığı özelliklere de sahiptir.

Not: Tarayıcının veri merkezi ABD’dir. Ayrıca Puffin bazı ülkelerde (örn. Çin, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri) ve bazı okullarda (örn. ABD’deki okullarda) engellidir. Olur ha bu ülkelerden birine seyahat ederseniz. Tarayıcım niye çalışmıyor diye düşünmeyin.

Android için Puffin,
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=tr

iOS için Puffin,
https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser/id472937654?mt=8

GÜNCELLEME:

Puffin Web Browser Windows Pc için yayınlandı.

Tüm detaylara ve ayrıntılara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar İçin Puffin Web Browser İndir !

 

TeknoAjan.com