Prison Break 6. Sezon Olacak Mı ? Ne zaman ?

İlk olarak 2005 yılında izleyicilerin karşısına çıkan 4 sezon sürüp 2009 yılında izleyicilerine bir sinema filmi ile veda eden efsanevi dizi Prison Break, 8 yıl aradan sonra bir sürpriz ile izleyicilerin karşısına yeniden çıktı. 5.Sezonunu bitiren dizinin 6.Sezonu hayranları tarafından merakla ve istekle bekleniyor. Peki dizinin 6.Sezonu olacak mı ? Dizinin 6.Sezonu ne zaman başlayacak?

İşte sorularınızın cevabı ve tüm detaylar bu yazımızda..

Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanmış olan Prison Break’in 5. sezonu Mayıs ayının sonunda yeniden final nitelik bir sezon finali yaptı. Ancak bu sezon 8 yıl ara sonra dönüş yapan Prison Break yapımcıları ve izleyicileri için pekte muhteşem olmadı. 5.Sezon her ne kadar bir çok Prison Break fanatiğini heycanlandırmış olsa da reytinglerdeki düşüş gözden kaçmadı.

Önceki sezonlardaki reyting rekorları ve senaryo kalitesi diziyi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi ilk 5 dizisi arasına sokmuştu. Ancak uzun yıllar sonra dönüş yapan dizinin 5.sezonunun reytingleri dizi yapımcıları ve dizinin yayımcısı FOX’u hiçte memnun etmedi. Reytinglerdeki bu düşüklüğün sebebi izleyiciler tarafından senaryonun kalitesizliğine bağlansa da aslında yatan gerçek diziyi sadece eski Prison Break fanatiklerinin izlemiş olması.

5.Sezon Reyting Durumu : Dizinin 5.sezonunun ilk bölümü 3.83 milyon, son bölümü (9.bölüm) ise 2.20 milyon kişi tarafından izlenmişti. (Amerika izlenme oranları)

Sonuç olarak bu yaşanan durum yine sadece Prison Break hayranlarını üzeceğe benziyor. 5.Sezonun sadece 9 bölüm olması izleyicileri pek tatmin etmedi ve 6.Sezonun bir an önce çekimlerine başlanması izleyiciler tarafından istendi.

 Ancak.. Ne yazık ki dizinin 6.Sezon onayı verilmedi ! Ama..

Dizinin 6.Sezon onayı verilmedi ama 6.sezon tam anlamıyla iptalde edilmedi.

Fox eş başkanı ve CEO’su Gary Newman yaptığı açıklamada Wentworth Miller ve Dominic Purcell ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin geleceği için şu anda bir planları olmadığını belirtirken daha fazla Prison Break için kapıyı tamamen kapatmadı ve “Mevcut sezonu çok sevdik” söyleminde bulundu.

Dizinin 5.Sezonunun kadrosunda bir kaç eksik dışında neredeyse tüm kadro yer almıştı.

Ayrıca dizi yapımcıları yaptıkları açıklamada 6.sezonun gelmemesindeki en büyük sebebin yaşanan reyting düşüklüklerinin olduğunu ima ederken önümüzdeki senelerde hayranlarına yine bir sürpriz yapabileceklerini belirtti.

Fakat bu sürenin önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde olmayacağına neredeyse kesin gözüyle bakıldığını da belirtelim. Prison Break hayranlarının 6.sezon için 3-4 sene daha bekleme ihtimalleri çok yüksek.

—— GÜNCELLEME ——

Dizi yapımcıları ve yayıncısı FOX ,  Prison Break hayranlarına müjdeli haberi OCAK 2018 itibariyle yaptı. FOX’un yapmış olduğu resmi açıklama da Prison Break’in 6.sezonun çalışmalarına başlanıldığı belirtildi.

Bu zamana kadar ki Prison Break serisinden çok daha farklı olacağı belirtilen dizinin 6.sezonu hakkında bu bilgi dışında başka bir bilgi verilmedi. Dizinin 6.sezonun çıkış tarihi de henüz belli değil. Ancak dizinin çekimleri şuan itibariyle devam etmekte ve bu sene sonuna kadar çekimlerin sonuna yaklaşılması bekleniyor.

Sonuç olarak dizinin 2019 yılı içerisinde, büyük bir olasılıkla da 2019 yılının 2.yarısında izleyicilerin karşısına çıkması muhtemel. İlerleyen zamanlarda yeni bilgiler ve dizinin 6.sezonu hakkında daha detaylı bilgiler geldikçe güncellenecektir. 

TeknoAjan.com