PlayStation 5’in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5’in ülkemizdeki fiyatı nihayet resmiyet kazandı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Sony’nin yeni oyun konsolu PS5’in yurtdışı fiyatı belli olmuştu. Ancak oyun konsollarına getirilen yeni vergiler ve döviz kurundaki değişiklikler sebebiyetiyle Sony’nin yeni oyun konsolunun ülkemizdeki fiyatı bir türlü resmiyet kazanmamıştı. 

Oyun seveler tarafından merakla beklenen PS5’in ülkemizdeki satış fiyatı, nihayet Sony tarafından resmi olarak açıklandı. Oldukça yüksek bir rakama ülkemizde satışa sunulması beklenen Sony Playstation 5’in ülkemizde satış fiyatı dudak uçuklattı. 

Dijital ve Standart olmak üzeri 2 farklı model olarak satışa sunulacak Playstation 5’in yurtdışı satış fiyatı Dijital versiyon için 399 Dolar, CD-Rom’lu olan standart versiyonu için ise 499 Dolar şeklinde belirlenmişti. 

Sony’nin ülkemizde de satışa sunulacak olan PS5 oyun konsolunun tavsiye edilen perakende satış fiyatını 8 BİN 299 TL olarak belirledi. 

Sony Türkiye ekibinin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre, Sony Playstation 5 oyun konsolu 19 KASIM tarihinde teknoloji mağazalarında ve online satış mağazalarında 8299 TL’ye satışa sunulacak. 

Ülkemizde 2 model de satışa sunulacak mı ? 

Playstation 5 oyun konsolu dünyada bir çok ülkede dijital ve standart olmak üzere iki farklı modeli şeklinde satışı sunulacak. Ancak bu durum ülkemizde şu an itibariyle belirsizliğini koruyor. Sony tarafından yapılan resmi açıklamada 8299 TL etiket fiyatına sahip olan PS5 modeli, standart yani CD-Rom’lu model seçeneğine sahip model.

Daha ucuz olan Dijital model için bir Playstation Türkiye’nin herhangi açıklaması yok. İlgili model Türkiye’de satışa sunulursa Standart modelden 1500 TL gibi daha düşük bir rakama sahip olması muhtemel.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.