Opera’da İnternet Geçmişi Nasıl Silinir ? | RESİMLİ ANLATIM

Opera İnternet tarayıcısında geçmiş nasıl silinir? Opera’da tarama verileri nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere günümüzün popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera internet tarayıcısında internet geçmişinin nasıl silineceğini anlattık. İşte Opere’da geçmiş nasıl silinir? sorusunun cevabı…

Bir çok bilgisayar kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan biri internet tarayıcısının geçmişinin nasıl silineceği olmuştur. Kullanıcıların bir çoğu bu işlemi kişisel gizliliği için kullanıyor olsa da kimi kullanıcı bu işlemi internet tarayıcısının belleğinde yer açmak ve bilgisayarın hızının yavaşlamasını önlemek için bu işlemi uyguluyor.

Peki ya internet geçmişi nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan OPERA internet tarayıcısında internet geçmişinin nasıl silineceğini anlattık.

İŞTE OPERA İNTERNET TARAYICISINDA İNTERNET GEÇMİŞİNİ SİLME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

OPERA internet tarayıcısında internet geçmişini silmek için şu adımları sırası ile uygulayınız. Bu işlemi sizlere daha açıklayıcı olması için resimli olarak anlattık. İlgili resimlere göz atarak işleminizi daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

1- İlk olarak ”OPERA” internet tarayıcınızı açın.

2- Tarayıcınızı açtıktan sonra karşınıza çıkan sayfada aşağıdaki resimde de kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz üzere sol taraftaki seçeneklerden en altta yer alan ”GEÇMİŞ” ikonuna tıklayın.

3- Geçmiş ikonuna tıkladıktan sonra karşınıza internet göz atma geçmişiniz çıkacaktır. Bu sayfa da daha önce ziyaret ettiğiniz internet siteleri listenecektir. Listeyi temizlemek için geçmiş penceresinde sağ üst köşede yer alan ”TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE…”  butonuna basın.

4- Tarama verilerini temizle butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere açılacaktır. Bu pencerede gerekli kutucukları işaretleyin ve silmek istediğiniz geçmiş zamanını belirtin. Ardından son olarak bu penceredeki ”TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE” butonuna basarak temizleme işlemini tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Tarayıcınızdaki tüm önbellek kayıtlarını, şifreleri, geçmişi komple silmek istiyorsanız buradaki seçeneklerden kutucukların hepsini işaretleyin ardından zaman seçeneğinden de ”en baştan” seçeneğini seçerek temizleme işlemini yapın. Bu sayede tarayıcınızda yer alan tüm kayıtlı bilgiler silinecektir. Bu işlem sonunda favorilere eklemiş olduğunuz siteler silinmemektedir. Bunu da belirtelim.

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)