Opera VPN Nasıl Açılır ? | Opera VPN Kullanımı !

Opera Vpn nasıl açılır ? Opera Vpn nasıl kullanılır ? Opera internet tarayıcısında VPN özelliğini nasıl aktif hale getirebilirim ? Bu yazımızda sizlere Opera internet tarayıcısının bir özelliği olan VPN özelliğinin nasıl aktif hale getirilip kullanılacağını anlattı. İşte Opera internet tarayıcısında VPN nasıl açılır ve kullanılır !

Opera Software tarafından geliştirilen ve Windows , macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan internet tarayıcısı bünyesindeki özellikler ile kullanıcılarına bir sürü noktada kolaylık sağlıyor.

Günümüzün popüler internet tarayıcılarından olan OPERA internet tarayıcısı kullanıcılarına hızlı ve güvenli bir internet kullanımının yanı sıra kullanıcılarına günlük hayatta ihtiyaç duyulabilecek bazı özellikler de sağlıyor.

Bu özelliklerden biride tarayıcı ile bütünleşik olan VPN özelliği. Opera internet tarayıcısı herhangi bir kurulum ve eklenti yüklemeden kullanıcılarına VPN kullanımı olanağı tanıyor.

Opera internet tarayıcısında bulunan VPN özelliğini sadece bir kaç tık yoluyla basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımları sizler için resimli olarak anlattık.

İşte Opera’da VPN nasıl açılır nasıl kullanılır sorusunun cevabı ! 

Opera’da VPN özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle Operanın tarayıcı ayarlarından bu özelliği aktif hale getirmeni gerekiyor. Bu özelliği aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

OPERA’DA VPN ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF HALE GETİRİLİR ?

Opera’da VPN özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

1- Opera internet tarayıcınızı açın.

2- Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere karşınıza çıkacak tarayıcının açılış sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Kolay kurulum ikonu” ‘na tıklayın.

3- Kolay kurulum ikonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi yandan bir pencere açılacaktır. Bu penceredeki seçeneklerde en altta yer alan ”Tarayıcı ayarlarına git”  seçeneğine tıklayın.

4- Açmış olduğunuz tarayıcı ayarları sayfasında sol taraftaki seçeneklerden ”Gizlilik ve güvenlik” seçeneğini seçin.

5- Açmış olduğunuz gizlilik ve güvenlik ayarları sayfasında yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere ”VPN” seçeneğindeki ”VPN’yi etkinleştir” yazısının yanındaki kutucuğa ”tik işareti” atın.

VPN özelliği bu adımların sonunda tarayıcınızda kullanılabilir hale getirilecektir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra karşınıza tarayıcının internet çubuğunun solunda VPN amblemi göreceksiniz. VPN özelliğini aktif hale getirmek için o kutucuktan işlemleri yapacaksınız.

Şimdi gelelim VPN özelliği nasıl aktif hale getirilir sorusunun cevabına.

OPERA’DA VPN NASIL AÇILIP KAPATILIR ?

Opera internet tarayıcısında VPN ‘yi açmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

1- Opera internet tarayıcısında VPN özelliğini yukarıdaki adımlar sonunda kullanılabilir hale getirdikten sonra tarayıcınızda internet çubuğunun (internet adresinin girildiği yer) sol tarafında VPN yazısını göreceksiniz.

VPN ‘yi açmak için aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi  ”VPN” yazısına tıklayın.

2- VPN yazısına tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede kapalı yazan yazının yanındaki butona tıklayarak VPN özelliği açın. VPN özelliğini açtığınızda internet çubuğunun yanındaki VPN yazısı aşağıdaki resimdeki gibi koyu mavi tonunda olacaktır.

Bu işlemlerin sonunda VPN aktif hale gelmiş olacaktır. Dilerseniz internet hızından dolayı sanal konum değişikliğini yukarıdaki resimde kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz seçenekten değiştirebilirsiniz.

VPN özelliğini daha sonra kapatmak için tekrar internet çubuğundaki VPN yazısına tıklayarak açılacak pencereden açık olan butona tıklayarak kapalı hale getirebilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)