Opera Gece Modu Nasıl Yapılır ? | Opera Tema Ayarı

Opera internet tarayıcısında gece modu nasıl aktif edilir? Opera’da karanlık (koyu) ve aydınlık (açık) tema nasıl yapılır ? Opera’da tema nasıl değiştirilir ? Bu sorunuzun cevabı sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda. Bu yazımızda sizlere Opera internet tarayıcısında gece modu olarak tabir edilen ”Karanlık Tema” modunun nasıl yapılacağını anlattık. İşte detaylar..

Opera günümüzde internet kullanıcılarının Google Chrome’dan sonra en çok tercih ettiği internet tarayıcılarından biridir. Kullanıcılarına oldukça hızlı ve pratik internet keyfi sunan bu tarayıcı sunmuş olduğu bu hizmetlerin yanı sıra birbirinden farklı ve kullanışlı özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Yapmış olduğu yeni güncellemeler ile birlikte her geçen gün daha da gelişen Opera, tarayıcısında içerdiği bir çok özellik ile kullanıcılarına bir çok noktada kolaylık sağlıyor. Opera’nın internet tarayıcısında kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biri de konu başlığımızda da belirttiğimiz üzere ”GECE MODU” özelliğidir.

Günümüzde bir çok uygulama da (örn. ‘Youtube‘) bu özelliği içermektedir. Bir çok uygulamanın bu özelliği kullanmasının en başlıca sebebi günümüzde oldukça fazla bir şekilde artan internet, bilgisayar ve mobil cihaz kullanımından kaynaklı olarak fazla ışık sebebiyle gözlerde yorulmanın olmasıdır.

Bu özellik kullanıcılar tarafından gözlerde yorulmanın önüne geçmek amacıyla bir çok uygulamada tercih edilmektedir.

Opera’da kullanıcıların bu isteklerini ve ihtiyaçlarını internet tarayıcısında eksik tutmamış ve kullanıcılarına tercihleri doğrultusunda bu özelliği istedikleri an kullanıp istedikleri an eski haline getirme imkanı tanımış.

Opera internet tarayıcısında kullanıcılarına sadece 2 adım yoluyla kullanmış oldukları bu tarayıcının temasını ”Aydınlık” ve ”Karanlık” olarak diledikleri an değiştirme imkanı sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit. Bu işlemi uygulamak için aşağıdaki adımları sırasıyla yapınız.

İŞTE OPERA’DA GECE MODU NASIL YAPILIR ? 

Opera internet tarayıcısında temanızı ‘açık‘ ve ‘koyu” olarak 2 şekilde dilediğiniz an aşağıdaki resimlerde göreceğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

1- Bu işlemi uygulamak için ilk olarak yapmanız gereken ”OPERA” internet tarayıcısını açmak. Tarayıcınızı açın.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi tarayıcınızın ilk açılış sayfasında kırmızı okla belirttiğimiz sağ üst köşede yer alan ”kolay kurulum ikonuna” tıklayın.

2- İkona tıkladıktan sonra karşınıza yan pencere olarak kolay kurulum penceresi çıkacaktır. Bu pencerede aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere yapacağımız bu ayar en üstte yer almaktadır.

Bu ayarlama kırmızı okla belirttiğimiz yerde ”Temalar” yazan kısımdan yapılmaktadır.

Bu kısımında ”karanlık” yazısının yanındaki çembere tıkladığınızda temanız yukarıdaki resimdeki gibi koyu görünüme bürünecektir.

Aynı şekilde eski haline yani açık tema görünümü dönmek isterseniz yine burada yer alan ”aydınlık” yazısının yanındaki çembere tıklayarak temanızı aydınlık görünümüne getirebilirsiniz.

Bu ayarlamayı dilediğiniz her an buradan değiştirebilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere OPERA İnternet tarayıcısında temanın nasıl aydınlık ve karanlık (gece modu) görünüme dönüştürüldüğünü anlattık. Konu ile ilgili herhangi bir soru ya da sorununuz varsa bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından dile getirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.