Netflix Türkiye

Netflix Türkiye Abonelik Paketlerine Yeni Yıl Zammı !

Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine yeni yılın ilk zammını yaptı. Böylelikle en düşük abonelik paketi 119,99 TL, en yüksek paket ise 229.99 TL oldu. İşte detaylar…

Netflix Türkiye, 16 ocak itibariyle abonelik planlarına yüzde 15 ila yüzde 20 arasında bir zam yaparak yeni yılın ilk zammını uyguladı.

Netflix Türkiye’nin daha önceki fiyat güncellemelerinin büyük birçoğunluğu daha çok döviz kuru kaynaklı olmuştu. Bu seferki zam bir açıdan farklı gibi görünse de bu zammında bir nevi döviz kuru kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere, Netflix Türkiye abonelik ücretlerini en son Eylül 2023’te güncellemişti. O tarihte döviz kuru 27 TL civarında iken günümüz itibariyle %10’un üzerinde bir değişimle 30 civarında seyretmekte.

Bunun yanı sıra Netflix her sene olduğunu gibi artan maliyetler babında abonelik ücretlerine ufak bir artış yapmaktaydı. Bunu da göz önüne alırsak ne yazık ki Netflix’in uygulamış olduğu bu zam gayet makul durumda.

Peki son zammın ardından yeni abonelik ücretlerinde ne kadar bir artış oldu. İşte Netflix Türkiye’nin Ocak 2024 itibariyle uygulamış olduğu yeni abonelik fiyatlandırması.

Netflix Türkiye OCAK 2024 Abonelik Ücretleri:

Netflix Türkiye, abonelik ücretlerine 16 Ocak 2024 itibariyle yaklaşık %15 ila %20 arasında bir zam uygulamadı.

Netflix Türkiye’nin yapmış olduğu bu son zam itibariyle, en düşük abonelik paketi olan ‘Temel Paket’ 119.99 TL, en yüksek abonelik paketi olan ‘Özel Paket’ 229.99 TL oldu.

Kullanıcılar açısından en çok tercih edilen ‘Standart Paket’ ise 176.99 TL oldu.

Yapılan son zammın ardından Netflix aboneliklerinin önceki ve şimdiki ücretleri şu şekilde oluştu; 

Temel Paket:

Zamdan önceki fiyatı: 99.99 TL
OCAK 2024 itibariyle güncel fiyatı :  119.99 TL

Standart Paket: 

Zamdan önceki fiyatı: 149.99 TL
OCAK 2024 itibariyle güncel fiyatı :  176.99 TL

*Standart paket, hem görüntü açısından daha iyi olması hem de 2 cihaz (kişi) tarafından aynı anda izlenebiliyor olması adına birçok kesim tarafından en çok tercih edilen paket durumdadır.

Özel Paket: 

Zamdan önceki fiyatı:  199.99 TL
OCAK 2024 itibariyle güncel fiyatı: 229.99 TL

Eski Abonelikler Zamdan Şimdilik Etkilenmiyor !

Yeni yılın ilk zammından şimdilik platforma yeni abone olacak olan kullanıcılar etkilenecek. Mevcut aboneler ise bu zamdan henüz etkilenmeyecek.

Mevcut üyelerin ise fiyat değişikliği Netflix tarafından kullanıcılara kademeli şekilde belirtilecek. Netflix eski abonelere fiyat geçişinden etkileneceği tarihi, geçişin 30 gün öncesinden e-mail ile bilgilendirecek.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…