Minecraft Oyunu 200 Milyon Satış Rakamını Geçti.

Microsoft’un popüler oyunu 200 Milyon satış rakamına ulaştı. Minecraft’ın geliştirici stüdyosu olan Mojang Studios’un yapmış olduğu açıklama da 200 milyon satış bandının geçildiğini ve aylık aktif kullanıcı sayısının da oldukça fazla olduğunu açıkladı.

İlk olarak 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanmış olan Minecraft oyunu, 2014 yılında Microsoft tarafından satış alınmıştı. Microsoft tarafından satın alınan oyun her geçen gün oyuncu sayısını artırmaya devam ediyor.

Microsoft 2014 yılında Minecraft oyununu almakla çok doğru bir karar aldığını son yapılan açıklama ile bir kez daha kanıtladı.

*Microsoft, 2014 yılında Minecraft’ı 2.5 Milyar dolara satın almıştı.

Minecraft’ın geliştirici stüdyosu olan Mojang Studios’un yapmış olduğu açıklama da Minecraft oyununun 200 Milyon satış rakamını geçtiği ve oyunda aktif olan aylık kullanıcı sayısının da 126 milyon olduğu belirtildi.

Minecraft sunulan son bilgiler dahilinde günümüz de oyun sektöründe bir çok büyük oyun yapımcısının üremiş olduğu popüler oyunları da geçmiş oldu.

”Minecraft oyunu oynadınız mı ? Sizce bu oyunun bu kadar popüler olmasının sebebi ne ? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdan ‘YORUMLAR‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.