Microsoft, Internet Explorer’ın Fişini Tamamen Çekti !

İnternet denince akla ilk gelen tarayıcı Internet Explorer tamamen kapatılıyor. Microsoft, bir dönemin en popüler internet tarayıcısı olan Internet Explorer’ın fişini tamamen çekti.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Internet Explorer’ın fişini tamamen çekiyor. Şirket 26 yıl önce ilk kez kullanıma sunulan ve uzun bir süre internet dünyasında en popüler tarayıcı olan Internet Explorer’ın kullanımına son verme kararı aldı.

Bildiği üzere şirket daha önceki açıklamalarında da Internet Explorer’ın artık geliştirilmeyeceğini ve ilerleyen tarihlerde tamamen kapatılacağını belirtmişti.

Şirket tarafından son yapılan açıklama ile birlikte Internet Explorer’ın fişinin tamamen ne zaman çekileceği belli oldu.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre, Internet Explorer 2022 yılının haziran ayında tamamen kapatılacak.

Buna göre, internet tarayıcısına hala sahip olan bilgisayarlar yaklaşık bir sene daha dilerlerse bu tarayıcıyı kullanmaya devam edebilecek. Ancak önümüzdeki sene haziran ayı itibariyle bu tarayıcı hiç bir şekilde kullanılamayacak.

Kullanıcılar dilerlerse Microsoft’un 2015 yılında kullanıma sürdüğü yeni Internet tarayıcısı olan EDGE’i kullanabilecek.

Şirketin bu kararı almasındaki sebeplerden biri de, eski tarayıcıyı kullananların hala büyük bir kısmının yeni tarayıcıya geçmemiş olması ve bu geçişi kısa bir sürede tamamlamak istemesi.

Microsoft Internet Explorer Hakkında: 

Windows Internet Explorer ya da eski adıyla Microsoft Internet Explorer. Microsoft tarafından geliştirilen bir Web tarayıcısıdır. İlk yayınlanma tarihi 16 Ağustos 1995 tarihindedir. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.