Mac’te Yazdırma İşlemi Nasıl Yapılır ? [Yazdırma Kısayolu]

Mac’te yazdırma kısayolu nedir ? Mac’te belge nasıl yazdırılır ? Mac’te yazdırma işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde belge yazdırma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sisteminde yazdırma işlemi 2 farklı şekilde başlatabilirsiniz. MacOS işletim sistemine sahip iMac veya Macbook cihazlarında bu işlemi dilerseniz ekranının üst kısmında yatay bir şekilde yer alan ‘menü çubuğu’ üzerinden yapabilir, dilerseniz de klavyeniz üzerinden yazdırma kısayolu ile bu işlemi başlatabilirsiniz.

Aşağıda sizlere MacOS işletim sisteminde yazdırma işleminin 2 farklı yol ile nasıl yapıldığını adım adım açıkladık. Aşağıdaki adımlardan herhangi birini uygulayarak MacOS işletim sistemine sahip cihazınızdan herhangi bir belgeyi pratik bir şekilde yazdırabilirsiniz.

Mac’te yazdırma işlemi nasıl yapılır ? 

MacOS işletim sisteminde herhangi bir belgeyi yazdırmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda yazdırmak istediğiniz belgeyi açın.

2- Ardından Mac bilgisayarlarda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğunda yer alan ”Dosya” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak alt pencerede en altta yer alan ”Yazdır” seçeneğine tıklayın.

3- Daha sonra karşınıza çıkan yazdırma penceresinde son ayarlamaları (ölçek, baskı sayısı vs.) yapabilir ve yazdırma işlemini başlatabilirsiniz. Yazdırma işlemini başlatmak için; sağ alt köşede yer alan ”Yazdır” butonuna tıklamanız yeterlidir. Yazıma işlemi hemen başlayacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Mac’te Yazdırma Kısayolu Nedir ? 

MacOS işletim sisteminde herhangi bir belgeyi yazdırma işlemini klavyenizden kısayol tuşu ile de başlatabilirsiniz.

Mac’te Yazdır Kısayolu :   ‘ Command + P 

Mac’te yazdırma işlemini klavyeniz üzerinden hızlı bir şekilde başlatmak için;Command” tuşuna basın ve bu tuşa basılı tutarken klavyenizde yer alan ” P ” harfine basın. Ardından yazdırma penceresi karşınıza çıkacak ve buradaki ‘Yazdır‘ butonu ile yazdırma işlemini başlatabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz her iki yol ile de Mac’te yazdırma işlemi başlatabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında belge yazdırma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.