Mac’te Uygulamalar (Pencereler) Arası Geçiş Nasıl Yapılır ?

Mac’te pencereler arası geçiş nasıl yapılır ? Mac’te uygulamalar arası geçiş nasıl yapılır ? Mac’te pencereler arası geçiş kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde uygulamalar arasında geçişin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayarlarımızın klavyelerinden uyguladığınız belirli tuş kombinasyonları ile (kısayol tuşları) bir çok işlemi oldukça basit ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.

Bilgisayarların işletim sistemlerinde tanımlanan bu kısayol tuşları bizlerin hayatını bir çok nokta da kolaylaştırıyor. Bilgisayarlardaki bu kısayol tuşları ile pratik bir şekilde uygulamak istediğimiz işlemi anında yapabiliyoruz. Böylelikle işlemimizi hem hızlı bir şekilde yapıyoruz hem de günümüzde oldukça çok değerli olan zamandan da kazanmış oluyoruz.

Apple’ın MacOS işletim sistemide kullanıcılarına bu noktada bir çok işlemi klavyede yer alan kısayol tuşları ile sağlıyor.  Kullanıcılar klavyelerinden uyguladıkları kısayollar ile bir çok işlemi anında yapabiliyor.

Bu yazımızda sizlere Mac’te klavyeden yapılan bir kısayol işlemini sizler için paylaştık. Bu kısayol tuşu Mac bilgisayarımızda açık olan uygulamalar (pencereler) arasında hızlı bir şekilde geçiş yapma kısayoludur. Bu kısayol tuşu ile MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları o an bilgisayarlarında açık olan uygulamalar arasında pratik bir şekilde geçiş yapabiliyor.

Özellikle bilgisayarlarının faresini kullanmayı pek tercih etmeyen kullanıcılar klavyede yer alan bu kısayol tuşunu kullanmayı oldukça sık tercih ediyor.

Peki Mac’te uygulamalar arası geçiş nasıl yapılır ? Uygulamalar arası geçiş kısayolu nedir ? 

Mac’te uygulamalar (pencereler) arasında geçişi klavyenizde yer alan sadece 2 tuş ile hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Mac’te ilgili işlemi uygulayabileceğiniz kısayol tuşu şu şekildedir; 

Mac’te Uygulamalar Arası Geçiş Kısayolu :  ” Command + Tab

MacOS işletim sistemine sahip iMac ya da MacBook cihazınızda uygulamalar arasında geçiş yapmak için; klavyeden ”Command” tuşuna basılı tutun ve bu tuşa basılıyken klavyeden ‘Tab” tuşuna basarak uygulamalar arasında geçişi sağlayın.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Mac’te uygulamalar arasında geçişin nasıl hızlı ve pratik bir şekilde yapılacağını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.