Mac’te ‘KAYDET’ Kısayolu Nedir ?

Mac’te kaydetme işlemi nasıl yapılır ? Mac’te kaydet kısayolu nedir ? MacOS işletim sisteminde belge, dosya nasıl kaydedilir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook bilgisayarlarda kaydetme işleminin hızlı bir şekilde nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sistemi bilgisayar kullanımında bizlere bir çok noktada avantaj ve kolaylık sağlıyor. MacOS işletim sisteminin kullanıcılarına sağladığı avantajlardan biri de bir çok işlemin klavyelerden belirli tuş kombinasyonları ile hızlı bir şekilde yapılması işlemidir.

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook bilgisayarlarda kullanıcılar klavyelerinden işletim sisteminde tanımlı olan belirli kısayol tuşlarını uygulayarak bir çok işlemi hızlı ve pratik bir şekilde yapabiliyor.

Bu kısayol tuşları bizlere bilgisayar kullanımında hem pratiklik kazandırıyor hemde bizler için günümüz dünyasında oldukça önemli olan zamandan tasarruf edinmemize olanak tanıyor.

Bu sebeple bu yazımızda da sizlere MacOS işletim sisteminde bilgisayar kullanımında oldukça sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan bir kısayolu sizler için paylaştık. Bu kısayol tuşu ‘dosya ve belge kaydetme‘ kısayoludur.

İlgili kısayol tuşu ile Mac’te tüm dosya veya belgelerinizi anında hızlı ve pratik bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Mac’te ”KAYDET” Kısayolu Nedir ?

MacOS işletim sisteminde dosya ya da belgelerinizi kaydetmek için uygulayacağınız kısayol tuşu şu şekildedir;

Mac’te ‘Kaydet’ Kısayolu :   ” COMMAND + S

MacOS işletim sisteminde kaydetme işlemini klavyeden kısayol tuşu ile uygulamak için; klavyeden ”Command” tuşuna basılı tutun ve klavyede yer alan harf tuşlarında ”S” harfine basın.

Ardından dosya ya da belgenizin kaydedilme penceresi açılacak ve kaydedilecektir.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Mac’te kaydetme işleminin hangi kısayol tuşu ile nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.