Mac’te En Son Kullanılanlar Klasörünü DOCK’a Ekleme

Mac’te en son kullanılanlar klasörü Dock’a nasıl eklenir ? Mac’te en son kullanılanlar klasörü nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörünün Dock kısmına nasıl ekleneceğini gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sisteminde kullanıcılar bilgisayarlarında yer alan en son kullanılanlar kısmı ile en son kullanmış olduğu dosyalara anında erişebiliyor. Bizlere bir çok nokta da kolaylık sağlayan bu kısım ile kullanıcılar cihazlarında en son kullandıkları dosya ve belgelere anında erişebiliyor.

Mac’te en son kullanılanlar klasörüne giderek bunlara erişebilen kullanıcılar, ilgili klasöre Finder kısmından gidebiliyor.

Bunun yanı sıra kullanıcılar en son kullanılanlar klasörüne MacOS işletim sisteminde tanımlı olan belirli kısayol tuşu ile de erişebiliyor ya da Mac’te bu kısmı DOCK kısmına ekleyerek anında oradan tek bir tuş ile de açabiliyor.

Aşağıda sizlere Mac’te en son kullanılanlar klasörünün Dock kısmına nasıl eklendiğini adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Mac cihazınızda en son kullanılanlar klasörünü Dock kısmına ekleyebilir ve böylelikle en son kullanılanlar klasörüne tek bir tık ile Dock üzerinden erişebililirsiniz.

Mac’te En Son Kullanılanlar Klasörünü Dock’a Ekleme : 

MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörünü Dock kısmına eklemek için;  

1- İlk olarak Finder‘ı açın.

2- Ardından Finder’da sol menüde yer alan ”Son Kullanılanlar” klasörüne sağ tık yapın.

3- Daha sonra ilgili kısımda açılacak olan seçenekler penceresinden ‘‘Dock’a Ekle’‘ seçeneğine tıklayın.

Bu adımların sonunda en son kullanılanlar klasörü Dock kısmına eklenmiş olacaktır. Artık ilgili klasöre Dock üzerinden pratik ve hızlı bir şekilde dilediğiniz her an erişebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde Dock kısmına en son kullanılanlar klasörünün nasıl eklendiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.