Mac’te Duvar Kağıdı Nereden, Nasıl Değiştirilir?

Mac’te duvar kağıdı nasıl değiştirilir ? Mac’te duvar kağıdı nereden değiştirilir? MacOS işletim sisteminde ekran resmi nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları cihazlarının görünümünü diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Apple kullanıcılara cihazlarının görünümünü kendi tercihleri doğrulsunda diledikleri her an değiştirebilme imkanı tanıyor.

Kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebildikleri özelliklerin başında, temalar (açık veya koyu), yazı ve simge boyutları, duvar kağıtları geliyor.

Kullanıcılar cihazlarında bu gibi özellikleri kendi zevklerine, tercihlerine göre ayarlayabiliyor. Kullanıcıların ise bu özelliklerden en çok değiştirmeyi tercih ettiği seçenek genellikle duvar kağıdı değişikliği oluyor.

Bir çok kullanıcı kullanmış olduğu cihazlarında ekran duvar kağıdının kendi renk ve görsel zevklerine uygun olmasını tercih ediyor. Bu da gayet normal bir durum. Tüm dünyada herkesin bir favori rengi bulunuyor ve görsel anlamda kimileri karmaşıklıktan hoşlanırken kimileri sadelikte hoşlanabiliyor. Kullanıcılar da buna göre tercihlerini bilgisayarlarında ekran duvar kağıtlarında uyguluyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar cihazlarının duvar kağıdı kısmına kendisinin ya da tanıdığı (eş, arkadaş, çocuklar, sevgili vs..) kişilerin resmini koymayı tercih ediyor.

Apple kullanıcılarına tüm bunları sunuyor. Apple Mac cihazlarında kullanıcılara diledikleri her zaman cihazlarının duvar kağıdını var olan duvar kağıtları ile ya da cihazlarında bulunan (çekilmiş fotoğraflar, indirilmiş resimler vs..) görseller ile değiştirilmesine olanak tanıyor.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor ? Mac’te duvar kağıdı nereden, nasıl değiştirilir ? İşte sorunuzun yanıtı burada. Aşağıda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında duvar kağıdını nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın duvar kağıdını dilediğiniz her zaman değiştirebilirsiniz.

MAC’TE DUVAR KAĞIDI DEĞİŞTİRME :

Mac cihazınızda duvar kağıdınızı değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan Apple Logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeceğine tıklayın.

3- Daha sonra açılacak olan sistem tercihleri penceresinden ”Masaüstü ve Ekran Koruyucu” seçeneğine tıklayın.

Artık bu kısımdan cihazınızın masaüstü duvar kağıdını tek bir tık ile değiştirebilirsiniz.

Mac cihazınızın masaüstü duvar kağıdını değiştirmek için; karşınıza çıkan resimlere tıklayın ve cihazınızın duvar kağıdını değiştirin.

Ayrıca dilerseniz ilgili kısımda yer alan sol menüden fotoğraflar ve klasörler kısmına tıklayarak buradan kendi fotoğraflarınızı ya da bilgisayarınızda yer alan diğer resimleri cihazınızın masaüstü duvar kağıdı olarak belirleyebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde duvar kağıdı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.