Mac’te ‘BELGELER’ Klasörü Nerede? [Belgeler Klasörü Kısayolu]

Mac’te belgeler klasörü nerede? Mac’te belgelerim nasıl görüntülenir ? Mac’te belgeler klasörüne git kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde belgeler klasörünün nereden, nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

MacOS işletim sisteminde dosyalarımızı belgeler klasöründe saklayabiliyoruz. Belgeler klasöründe her türlü formatta ve içerikte olan tüm dosyalarımızı saklayabiliyoruz.

Ayrıca ilgili klasörde yeni klasörler de oluşturarak bir çok bilgisayar kullanıcının oldukça hassas olduğu dosya karmaşlıklığı sorununda önüne geçebiliyoruz.

Tüm dosyalarımızı saklayabildiğimiz belgeler klasörüne MacOS işletim sisteminde anında erişebiliyoruz. Böylelikle yapmak istediğimiz işlemi ya da görüntülemek istediğimiz tüm içeriklere anında erişebiliyoruz.

MacOS işletim sisteminde belgeler klasörü 3 farklı şekilde pratik bir şekilde görüntülenebiliyor. Kullanıcılar belgeler klasörüne kendi tercihlerine göre 3 farklı şekilde erişebiliyor.

Bu rehberimizde de sizlere bunun nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıda sizlere belgeler klasörüne nereden, nasıl 3 farklı şekilde erişilebileceğini gösterdik. Sizde aşağıdaki yollar ile bilgisayarınızda belgeler klasörünü anında görüntüleyebilirsiniz.

Mac’te ‘BELGELER’ klasörü nasıl açılır ? 

Mac’te belgeler klasörüne 3 farklı yol ile erişebilirsiniz. Bunlar; 

1.YOL:  Finder’dan Belgeler klasörüne erişme:

MacOS işletim sisteminde belgeler klasörüne Finder kısmında erişebilirsiniz.

Belgeler Klasörünü görüntülemek için; ilk olarak Finder‘ı açın. Ardından ilgili pencerede sol kısımda yer alan seçeneklerden Belgeler seçeneğine tıklayın. Ardından Belgeler klasörü karşınıza çıkacaktır.

2.YOL:  Kısayol tuşu ile Belgeler klasörüne erişme: 

MacOS işletim sisteminde belgeler klasörüne kısayol tuşu ile anında erişebilirsiniz.

Belgeler klasörünü kısayol ile hemen açmak için klavyeden uygulayacağınız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

Mac’te Belgeler’e Git Kısayolu :    ” Command + Shift + O ”

MacOS işletim sisteminde belgeler klasörünü açmak için; klavyenizden Command ile Shift tuşlarına basılı tutun ve klavyenizde yer alan harflerden ‘O’ harfine basın. Ardından cihazınızın ekranında belgeler klasörü anında açılacaktır.

3.YOL:  Belgeler’i Dock’a ekleyerek erişme:  

MacOS işletim sisteminde yer alan DOCK kısmına BELGELER klasörünü ekleyerek buradan anında belgeler klasörünü açabilirsiniz.

Mac’te Belgeler’i Dock’a eklemek için; ”BURADAKİ” yazımıza gidebilirsiniz.

Artık tercih tamamen size ait. Göstermiş olduğumuz bu 3 farklı yol ile BELGELER klasörüne pratik bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde belgeler klasörünün nereden, nasıl görüntülenebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.