Mac’te AirPods (Kulaklık) Pil Yüzdesine Nereden, Nasıl Bakılır?

Mac’te kulaklık pil yüzdesine nereden bakılır? Apple AirPods pil düzeyi nereden görüntülenir? MacOS’ta AirPods (kulaklık) kalan pil yüzdesi nereden, nasıl öğrenilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde Apple AirPods kulaklığının pil yüzdesine nereden, nasıl bakıldığını gösterdik. İşte detaylar… 

Apple cihazlarına harici olarak Bluetooth aygıtlarını anında bağlayabiliyoruz. Bilgisayarlarımıza kablosuz bir şekilde Bluetooth üzerinden klavye, fare, kulaklık, telefon vs. gibi bir sürü aygıtı bağlayabiliyoruz.

Bu aygıtları cihazlarımızda herhangi bir kablo bağlantısı yapamadan Bluetooth üzerinden kullanabiliyoruz. Özellikle Apple’ın AirPods kulaklıkları bizlere kablolardan kurtulma noktasında büyük kolaylık sağlıyor.

Mac cihazlarımızda Apple AirPods kulaklığını herhangi bir kablo bağlantısı yapmadan oldukça uzun bir süre kullanabiliyoruz. Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, kullanıcılarına oldukça uzun süreli bir kullanım süresini sunuyor.

Ancak tabi ki bu süre sonsuza kadar sürmüyor. Apple AirPods aygıtımızı ara ara şarj etmemiz gerekiyor. Özellikle de ani şarj bitmesi gibi durumlar ile karşılaşarak sıkıntı yaşamamak adına, aygıtımızın şarj düzeyini ara ara kontrol etmemizde yarar bulunuyor.

Apple’da kullanıcılarına bunu MacOS işletim sisteminde sunuyor. Kullanıcılar MacOS işletim sistemine sahip iMac veya Macbook cihazlarında harici olarak bağlanan Bluetooth aygıtlarının şarj durumlarını (şarj düzeylerini) anında, pratik bir şekilde görüntüleyebiliyor.

Oldukça basit bir şekilde 2 farklı yerden yapılabilen aygıt şarj düzeyi görüntüleme işlemi ile sizde cihazlarınıza bağlı olan aygıtların şarj yüzdelerini dilediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

Peki Mac’te bluetooth aygıtların şarj düzeyleri nereden, nasıl görüntüleniyor?  

MacOS işletim sistemine sahip Mac cihazınızdan bluetooth aygıtınızı şarj düzeyini iki farklı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bunlar; Menü çubuğu ve Sistem tercihleri kısmından görüntüleme şeklindedir. 

Aşağıda sizlere konumuzun ana teması olan ”Apple AirPods (Kulaklık)” aygıtının şarj yüzdesinin bu yöntemler ile nereden, nasıl görüntülendiğini adım adım gösterdik. Dilerseniz yine aynı kısımlardan diğer bluetooth aygıtlarınızın şarj durumlarına da göz atabilirsiniz.

MAC’te AirPods (Kulaklık) Pil Yüzdesine Bakma :  

Mac’te AirPods (kulaklık) aygıtınızın pil yüzdesine 2 farklı yöntem ile bakabilirsiniz. Bunlar; 

1.YÖNTEM :  ” Menü Çubuğundan Şarj Düzeyini Görüntüleme ” 

MacOS işletim sisteminde Apple AirPods (Kulaklık) pil yüzdesini Menü çubuğundan görüntülemek için; 

1- Bilgisayarınızın en üst kısmında yer alan Apple Menü Çubuğundan ”Bluetooth” seçeneğine tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”*** AirPods’u” bağlantısının üzerine gelin.

Burada Apple AirPods (Kulaklık) aygıtınızın pil düzeyi yüzde şeklinde karşınıza gelecektir.

İşlem bu kadar basit. 

2.YÖNTEM:  ” Sistem Tercihleri Kısmından Şarj Düzeyini Görüntüleme ” 

MacOS işletim sisteminde Apple AirPods (Kulaklık) pil yüzdesini Sistem tercihleri kısmından görüntülemek için; 

1- Cihazınızdan ekranının en üst sol kısmında yer alan ”Apple’‘ logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeneğine tıklayın.

3- Açılacak olan sistem tercihleri sayfasından ”Bluetooth” seçeneğine tıklayın.

4- Karşınıza cihazınızda bluetooth bağlantılarınında yer aldığı bir pencere çıkacaktır. Buradaki pencereden Apple AirPods bağlantınızın hemen altından aygıtınızın pil durumunu görüntüleyebilirsiniz. Ancak ilgili kısımda sadece pil durumunun doluluk oranını pil çubuğundan gözlemleyebilirsiniz. İlgili sayfada pil durumu yüzde olarak belirtilmemektedir.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Apple AirPods aygıtınızın pil durumunu ilk yöntem ile daha ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz ilk yöntem ile Apple AirPods aygıtınızın hem sol hem sağ kulaklıklarının pil yüzdelerini tam anlamıyla, pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple Magic Mouse aygıtının pil düzeyinin nereden, nasıl görüntülendiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.