Mac Emoji Klavye Kısayolu [Emoji Klavyesi Nasıl Açılır?]

Mac’te emoji klavyesi nereden, nasıl açılır ? Mac’te emoji klavyesini aç kısayolu nedir? MacOS’te emoji klavye kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde emoji klavyesinin nasıl, nereden açıldığını gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları metin içeriklerinde emojileri pratik bir şekilde ekleyebiliyor ve kullanabiliyor.

Özellikle günümüz internet dünyasında bir hayli yaygınlaşan ve her geçen gün yenilerinin de eklendiği emojiler bizlere o anki duygu ve ifadelerimizi kelime kullanmadan ifade etmemizi ya da ifadelerimizi bunlar ile birlikte daha da pekiştirmemizi sağlıyor.

Akıllı telefonlarımızda klavyeler kısmında yer alan emojiler bilgisayarlarımızda da yer alıyor. MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında emojileri aynı iPhone ve iPad cihazlarında olduğu gibi tüm metin içeriklerinde ve konuşma pencerelerinde pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Emojileri bilgisayarınızda kullanmak için tek yapmanız gereken MacOS işletim sisteminde yer alan Emoji Klavye’sini açmak olacaktır. Ardından emoji klavye penceresinden emojilere tıklayarak ilgili emojileri metin içeriğinize ekleyebilirsiniz.

Peki Mac’te emoji klavyesi nereden, nasıl açılıyor?

Mac’te emoji klavyesini iki farklı yol ile pratik bir şekilde açabilirsiniz. Bunlar; mac menü çubuğu üzerinden emoji klavyesini açma ile klavyeden kısayol tuşu ile emoji klavyesini açma yöntemleridir.

Her iki yöntem ile de Mac’te emoji klavyesini anında açabilirsiniz. Şimdi hep birlikte bu iki yöntem ile Mac’te emoji klavyesinin nasıl açıldığına aşağıdan bakalım.

MAC’TE EMOJİ KLAVYESİNİ AÇMA :

1.Yöntem: Mac’te Emoji klavyesini menü çubuğu üzerinden açabilirsiniz.

Mac’te emoji klavyesini açmak için; 

1- İlk olarak cihazınızın ekranının en üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan ”Düzen” seçeneğine tıklayın.

2- Daha sonra düzen seçeneğinden açılacak olan alt penceredeki seçeneklerden ”Emoji ve Semboller” seçeneğine tıklayın.

Ardından emoji ve semboller penceresi karşınıza çıkacaktır.

2.Yöntem: Mac’te emoji klavyesini kısayol tuşu ile açabilirsiniz.

Mac’te emoji klavyesini kısayol tuşu ile açmak için uygulayacağınız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

Mac ‘Emoji ve Semboller’ kısayolu :  ” Control + Command + Space (Boşluk) ” 

MacOS işletim sisteminde Emoji ve Semboller penceresini açmak için; klavyeden ‘control‘ , ‘command‘ ve ‘space‘ tuşlarına aynı anda basın. Ardından ilgili metin içeriğinde ya da sohbet penceresinde emoji klavyesi karşınıza çıkacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında emoji klavyesinin nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.