Lethal Weapon 3.Sezon Ne Zaman Başlayacak ?

FOX’un sevilen dizilerinden olan Lethal Weapon dizisinin 3.sezonu gelecek mi? Dizinin 3.sezonu ne zaman başlayacak? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizleri için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

FOX’un sevilen dizilerinden bir olan Amerikan televizyon dizisi Lethal Weapon izleyenlere içerdiği bolca aksiyon sahneleri ve komedi sahneleri ile birlikte keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor. 2.sezonunun bitmesine az kalan dizinin geleceği dizinin hayranları tarafından oldukça merak ediliyor.

Son zamanlarda dizinin hayranları tarafından oldukça sık sorulan sorulardan biri ise Lethal Weapon dizisinin 3.sezonun gelip gelmeyeceği. Dünya çapından oldukça çok sevilen ve yüksek bir izleyici kitlesine sahip dizinin 3.sezonu olacak mı ? 3.Sezon ne zaman başlayacak? İşte detaylar..

Amerikan kanalı FOX’ta yayınlanan ve daha önce Mel Gibson’un başrolünde oynadığı aynı ismi taşıyan 1987 tarihli yapım olan ”Cehennem Silahı” isimli filmden uyarlanmış olan Lethal Weapon dizisi, bilindiği üzere ilk olarak 1.sezon 1.bölümü ile 22 Eylül 2016 yılında izleyicilerinin karşısına çıkmıştı.

Günümüze modernize edilen dizide suçlularla mücadele eden Los Angeles Polis Teşkilatı dedektiflerinden Martin Riggs (Clayne Crawford) ve Roger Murtaugh’un (Damon Wayans) aksiyon dolu maceraları konu edinen dizi, 2016 yılında başlanmış olan 1.sezonunu 18 bölüm ile birlikte bitirmişti.

1.sezonunda gerek senaryosu gerek oyuncuların tümünün göstermiş olduğu uyum ve başarı ile birlikte oldukça yüksek izlenme oranları yakalan dizi, 2.sezon onayını 1.sezonun ortasında hemen almıştı. 1.Sezonda özellikle başrol oyuncularından Martin Riggs’in hayatının edinen dizi, Martin’in geçmişte yaşamış olduğu dramatik olayları ve bu olaylar üzerinde etkisi bulunan Meksika kartelleri ile olan bağlantılarını izleyicilere sunmuştu. Dizinin 1.sezonu ise yüksek reyting rekorları edinen 18.bölümü ile sezon finali yaptı.

1.sezonun ortalarında 2.sezon onayı alan dizinin 2.sezonun 22 bölüm (hala devam ediyor) olacağı belirtilmişti. 2.sezonun ilk bölümü ise ilk sezonu gibi Eylül ayı içerisinde 26 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı. 1.sezonun sonunda yaşananlar üzerinden devam eden dizi 2.sezonu Martin Riggs’in hayatını bir nevi altüst eden Meksika kartelleri konusunu oldukça uzun tutmayarak bu konuyu 2-3 bölüm itibariyle tamamladı. Böylelikle dizi daha çok ana teması olan Aksiyon ve komedi içeren polisiye dizisine dönüştü.

Ancak bu durum dizinin hayranları tarafından pekte beğenilmedi. Sosyal medya platformlarında yorumlarının yapan izleyiciler dizinin 1.sezonunda konu edinilen ve 2.sezonunda da konu edilmesi beklenen Martin Riggs’in hayatına etkide bulunan karteller konusunun 2.sezonda 2-3 bölüm ile birlikte geçiştirilmesine anlam veremediklerini belirttiler. Bu durumda dizinin reytinglerinde gözle görülür bir düşüş yaşanmasına sebebiyet verdi.

Ama yine de dizinin başrol oyuncularının birbirleri ile bütünleşmesi ve izleyenler tarafından oldukça sevilmesi ayrıca dizide gerçekleşen oldukça profesyonel aksiyon sahneleri ve bu sahneler ile bütünleşen komedi sahneleri de dizinin gerçekten kalite bir yapım olduğunu gösteriyor.

Ayrıca dizi bu başarısını oldukça yüksek olan IMDb puanı ile birlikte de kanıtlıyor.

LETHAL WEAPON DİZİSİNİN IMDb PUANI : 8.1 

Şimdi de konuyu fazla uzatmadan dizinin hayranlarının en çok merak ettiği ”Dizinin 3.sezonu gelecek mi? Dizinin 3.sezonu ne zaman başlayacak? ” sorularına değinelim!

Dizinin bilindiği üzere 2.sezonu hala devam etmekte. Dizinin 2.sezonun final yapmasına çok az bir süre kaldı. Dizinin 2.sezonunun final tarihi henüz bilinmemekte. Sezon başlangıcında bu tarihlerde sezon finali yapması beklenen dizi sezon içerisinde oldukça sık araya ve tatile girmesi sezon finalinin tarihinin değişmesine sebep oldu. Dizinin bu kadar çok araya girmesinin sebebi her ne kadar bilinmese de bu durumun 3.sezonun geleceği içinde olumsuz etkiler yapma olasılığı oldukça yüksek.

”Dizinin başrol oyuncuları: Martin Riggs (Clayne Crawford) ve Roger Murtaugh (Damon Wayans)”

Peki Lethal Weapon Dizisinin 3.Sezon Gelecek Mi?

Dizinin yapımcıları ve yayıncısı olan FOX tarafından henüz dizinin geleceğine dair herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Yapımcıların dizinin devamı için olumlu ışıklar yaktığı belirtiliyor ancak bu konuda son sözü genellikle yayımcı kanallar verdiğinden dolayı dizinin geleceği daha çok yayımcı kanal olan FOX’un ağzına bakıyor. FOX’un yakın bir tarihte dizinin geleceği ile ilgili açıklamada bulunması çok yüksek. En geç 1 ay içinde dizinin 3.sezonunun olup olmayacağı kararı yapımcı ve yayıncılar tarafından belirtilecektir. Yapılacak olan resmi açıklama için az biraz daha beklememiz gerekiyor.

Ancak dizinin geleceği ile ilgili bir kaç yorum yapacak olursak. Dizinin 3.sezonunun gelme olasılığı bazı açılardan olumsuz olarak düşünülüyor.

Dizi yapımcılarının dizi için harcamış olduğu sermaye oldukça yüksek bir durumda. Özellikle dizinin aksiyon sahnelerinin çekiminde oldukça yüksek bir bütçe harcanıyor. Dizide dizinin gerek konusundan dolayı gerek bu zaman kadar izleyiciler sunulmuş olan bu tarz sahnelerin devamlılığından dolayı yüksek bütçeli bu sahnelerin çekilmesi zorunluluğu bulunuyor. Bu durumda dizinin yapımcılarının canını bir hayli sıkmış gözüküyor.

Bunun yanı sıra dizinin 3.sezonunun geleceği için en önemli nokta olan ve daha çok dizi yayımcısı FOX’u ilgilendiren nokta olan dizinin reytingleri. Dizi 2016 yılında yayına başladığı ilk sezonunda oldukça yüksek reyting rekorları kırmış ve 1.sezonu 6.5 milyon izlenme ortalaması (Amerika izlenme oranı) ile tamamlamıştı. Bu reyting rekoru öncelikle FOX’u ardından da dizinin yapımcılarını bir hayli memnun etmişti.

Lethal Weapon 1.Sezon reyting tablosu: 

2.sezon ise yine her ne kadar başarılı olsa da bir önceki sezona oranla reyting konusunda pekte başarılı olduğu gözlemlenemiyor. Dizinin 2.sezonunun reytinglerinde oldukça yüksek bir düşüş bulunmakta.

Bir önceki sezonu olan ilk sezonuna oranla dizinin 2.sezonunun reytingleri %33’ün üzerinde bir kayıp yaşayarak, 4.25 milyon ortalama izlenme oranına sahip.

Dizinin 2.Sezon reyting tablosu:

İşte dizinin geleceği için en önemli olan nokta burası..

Bilindiği üzere Amerikan televizyonlarında reyting kurbanı olan bir çok dizi bulunmakta. Özellikle Amerika’da 3 milyonun altında izlenme ortalaması olmayan diziler iptal edilip, durdurulma kararı alıyor. Ayrıca izlenme oranında yüksek oranlı düşüşler yaşayan dizilerde izlenme oranına bakılmaksızın iptal ediliyor.

Lethal Weapon’da ne yazık ki şuan itibariyle bu durumda sayılabilir. Ancak bu duruma bakarak dizinin hemen 3.sezonunun gelmeyeceğini belirtmek haksızlık olur.

Dizi oldukça kaliteli bir oyuncu kadrosuna ve senaristlere sahip. Ayrıca dizi izleyenler tarafından da oldukça çok beğeniliyor. Bir çok Amerikan dizi yorumcusu dizinin reyting kayıplarına rağmen dizinin devamı için yinede yüksek reyting oranlarına sahip olduğunu ve devamının geleceğini öngörüyor.

Ancak şuan itibariyle 3.sezonun geleceğini kimsenin net olarak söylemesi mümkün değil. İlerleyen zamanlarda bu durumun dizinin geleceğine bir etki edip etmeyeceğini ve 3.sezonun gelip gelmeyeceğini kısmetse hep birlikte göreceğiz.

Peki Dizinin 3.sezonu gelirse ne zaman başlayacak?

Dizi 3.sezon onayını alırsa dizinin 3.sezon başlangıcının bir önceki sezonlar gibi EYLÜL ayında olması biraz düşük ihtimal. Dizi 2.sezonunda sık sık gerçekleşen ara ve tatillerden dolayı geç bir final yapacak. Buda doğal olarak gelme ihtimali olan 3.sezonunun başlangıç tarihini biraz ileri atacak. Ancak bu tarihin diğer sezonlarda olan tarihten pekte uzak olması beklenmiyor. Dizinin 3.sezonu gelecek olursa eğer 3.sezonunun başlangıç tarihi de yüksek olasılıkla 2018 yılının son aylarında olacaktır.

Sonuç olarak dizinin 3.sezonunun gelip gelmeyeceği şuan itibariyle belirsizliğini koruyor. İlerleyen zamanlarda dizinin yayımcıları ve yayıncısı FOX’un alacağı karar ile birlikte yapılacak olan resmi açıklama ile dizinin geleceği net olarak belli olacak. Yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte sizleri yine bu sayfadan bilgilendireceğiz.

Takipte kalın!

– GÜNCELLEME –  (10 MAYIS 2018)

Lethal Weapon dizisi geçtiğimiz gün 2.sezonunun finalini yaptı. 2 sezonda yapımcılar ve yayıncılar açısından önemli konu olan reyting konusunda beklenileni veremeyen dizinin 3.sezonunun geleceği dizinin sevenleri tarafından merakla bekleniyor. Ancak dizi ile ilgili kötü haberlerde gelmiyor değil.

Dizinin başrol oyuncularından Martin Riggs karakterini canlandıran ” Clayne Crawford ” ‘ın  sebebi bilinmemek ile birlikte 3.sezonda olmayacağı ve olmak istemediği dedikoduları yayılmış durumda. Oyuncu ve oyuncunun menajeri tarafından da bu konu ile ilgili bir açıklama gelmemesi ne yazık ki bu iddiaları doğrular nitelikte.

Dizi yapımcıları ve yayıncısı FOX’ta dizinin 3.sezonunun geleceği ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. İlerleyen günlerde dizinin 3.sezonunun olup olmayacağı ve dizinin 3.sezonu olacak ise eğer 3.sezonda Clayne Crawford’un dizide yer alıp almayacağı kesinlik kazanacaktır.

Yapılacak açıklama ile birlikte sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

-GÜNCELLEME- (14 MAYIS 2018) 

Lethal Weapon dizisinin 3.sezonu geliyor.

Lethal Weapon dizisinin resmi sosyal medya sayfalarında dizinin 3.sezonunun geleceği belirtildi. Dizinin 3.sezonunun çekimlerine ilerleyen zamanlarda başlanılacak. Dizinin 3.sezonunun başlangıç tarihi ise henüz belirtilmedi.

Ayrıca dizinin 3.sezonunda Clayne Crawford’un dizide yer alıp almayacağı kesinlik kazanmadı. Dizi yapımcıları bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak dizinin 3.sezonunun devam kararı bu durum ile yüksek olasılıkla bağlantılı gözüküyor. Dizinin 3.sezonunda büyük ihtimal yine Martin Riggs karakterini göreceğiz.

TeknoAjan.com