Korona Virüs Sebebiyle Kapatılan Apple Mağazaları Ne Zaman Açılacak ?

Tüm dünyada hızla yayılan ve yayılmaya devam eden korona virüs salgını bir çok sektörü etkilemeye devam ediyor. Virüs sebebiyle üretimde ve hizmette kısıtlamaya giden firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Buna son olarak Apple’da katıldı ve mağazalarını 2 hafta süreyle kapatma kararı aldı. Peki Korona virüs sebebiyle kapatılan Apple mağazaları ne zaman tekrar açılacak ? İşte detaylar.. 

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Tüm dünya da virüse karşı alınan önlemler hızla artmakta. Dünyanın her yerine yayılan salgın, büyük bir endişe oluşturmaya başladı.

Uzmanlar virüsün etkisini azalmaz ve bu hızla devam ederse büyük bir krizin tüm dünyayı ekonomik olarak etkileyeceğini belirtiyor.

Şu an itibariyle de bir çok sektörü olumsuz yönde etkilen virüs salgını sebebiyle bir çok sektörden bir çok firma radikal kararlar almaya başladı. Daha çok önlem için alınan bu kararlar ile birlikte şirketler üretim, satış ve hizmet alanlarında kısıtlamalar ve durdurmalar yapmaya başladı. 

Apple’da tüm dünyayı etkisi alan bu salgın için alından önlemler babında Çin haricinde tüm dünya üzerindeki mağazalarını kapatma kararı aldı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Twitter üzerinden göndermiş olduğu Tweet’te Korona virüsü sebebiyle Çin dışındaki bütün Apple mağazalarının 27 Mart tarihine kadar kapalı olacağını açıkladı.

Ayrıca Apple’ın Ceo’su Tim Cook’un göndermiş olduğu Tweet’te Apple’ın Korona virüsü araştırmaları için 15 milyon dolar bağışlayacağını belirtildi.

MAĞAZALAR NE ZAMAN AÇILACAK ? 

Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, tüm dünya üzerindeki Apple mağazaları 27 MART 2020 tarihine kadar kapalı olacak. (Şuan kapalı.)  Bu tarihten sonra yaşanacak gelişmelere göre, Apple mağazaları 28 Mart tarihinde tekrar açılacak ya da ilgili süre uzatılacaktır. 

İstanbul’da 2 nokta da bulunan Apple mağazaları ile tüm dünyadaki  Apple mağazalarının belirtilen tarihte açılıp açılmayacağını önümüzdeki günlerde virüsün seyri belirleyecektir. 

İNTERNET ÜZERİNDEN DESTEK HALA AKTİF !

Apple ürünleri ile ilgili yaşadığınız tüm teknik sorun ve sorunların çözümü için Apple’ın internet sitesinden destek alabilirsiniz. 

Buradaki adresten ” https://support.apple.com/tr-tr ” Apple destek sayfasına erişebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.