Klavyeden Kadın (♀) ve Erkek (♂) İşareti Nasıl Yapılır ? [Bay & Bayan Sembolleri]

Klavyeden bay ♂ sembolü nasıl yapılır ?  Klavyeden erkek işareti ♂ nasıl yazılır ? Klavyede bayan ♀ sembolü nasıl yapılır ? Klavyede kadın işareti ♀ nasıl yazılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayar klavyesinden bay & bayan işaretlerinin nasıl yapıldığını anlattık. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyelerinde onlarca tuş bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerinde yer alan 100’ün üzerindeki bu tuşların büyük bir çoğunluğunu harf ve rakamlar oluşturmaktadır. Klavyelerde harf ve rakam tuşlarının yanı sıra sembol ve işaret tuşlarıyla birlikte fonksiyonel tuşlar da bulunmaktadır.

Klavyelerde yer alan sembol ve işaret tuşlarının bir kısmı belirli tuşlar üzerinde yer alırken, büyük bir çoğunluğu ise klavyelerde üst kısımda yer alan rakam tuşlarının üzerinde yer almaktadır.

Bu kısımlarda yer alan işaret ve semboller tek başlarına bir tuş vasıtayla oluşturulamamaktadır. Bu işaret ve semboller oluşturulurken genellikle 2’li tuş kombinasyonları yapılmaktadır. Bu ikili tuş kombinasyonları ise daha çok ”Alt gr” veya ”Shift” tuşlarından herhangi biri ile işaretin bulunduğu tuş ile yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra klavyelerde gözle görülmeyen bir çok sembol ve işarette yine klavyeler üzerinden yapılan bazı tuş kombinasyonları ile basit bir şekilde oluşturulmaktadır. Bu sembol ve işaretlerin oluşturulması bazen karmaşık rakam tuşlarıyla yapılsa da basit bir şekilde oluşturulmaktadır.

Konumuzun ana teması olan cinsiyet sembolleri de klavyelerden belirli tuş kombinasyonları ile oluşturulabilmektedir. Bu yazımızda sizlere bu işaretlerin hangi tuş kombinasyonları ile yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

KLAVYEDEN KADIN ♀ İŞARETİ NASIL YAPILIR ? 

Klavyeden Kadın (Bayan) Sembolünü oluşturmak için uygulanan tuş kombinasyonu şu şekildedir;

♀  :   ” ALT + 12

Klavyeden kadın işaretini oluşturmak için; klavyede boşluk (space) tuşunun solunda yer alan ”ALT” tuşuna basılı tutun ve klavyenin numara pad kısmında yer alan rakam tuşlarından 1 ve 2 rakamlarına sırasıyla basın.

KLAVYEDEN ERKEK  İŞARETİ NASIL YAPILIR ? 

Klavyeden Erkek (Bay) Sembolünü oluşturmak için uygulanan tuş kombinasyonu şu şekildedir;

:   ” ALT + 11

Klavyeden erkek işaretini oluşturmak için; klavyede boşluk (space) tuşunun solunda yer alan ”ALT” tuşuna basılı tutun ve klavyenin numara pad kısmında yer alan rakam tuşlarından 1 ve 1 rakamlarına sırasıyla basın.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Not: Dilerseniz bu işaretleri buradan;  ” ♀ ” ,  ” ♂ ”  kopyala yapıştır metodu ile de oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken işaretleri kopyalamak ve dilediğiniz metne yapıştırmak. 

”Bu yazımızda sizlere bilgisayar klavyesinden cinsiyet sembollerinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.