İşCep Üzerinden İş Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır ?

İş bankası kredi kartı limit yükselme nasıl yapılır ? Türkiye İş bankası kredi kartlarının limiti nasıl yükseltilir ? İşcep uygulaması üzerinden kredi kartı limit arttırımı nasıl yapılır ?

Bu yazımızda sizlere Türkiye İş bankasının mobil uygulaması olan İşcep üzerinden nasıl hızlı bir şekilde kredi kartı limit arttırımı başvurusunda bulunup limitinizi yükseltebileceğinizi anlattık. Resimli olarak anlattığımız bu yazımızda belirttiğimiz adımları uygulayarak kredi kartı limitinizi uygun koşulları sağladığınız takdirde basit bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Günümüzde kredi kartı çılgınlığı son sürat devam ediyor. Artık ülkemizde ve dünyada bir çok kişi en az 1 kredi kartına sahip durumda. Kredi kartı kullanımı her ne kadar kimileri için sıkıntılı anlar yaşatabilse de kimileri içinde bankaların sağlamış olduğu taksit ve puan imkanları sayesinde avantajlı durumlar sağlayabiliyor.

Artan banka ve kredi kartı kullanımı ile birlikte artık bankalar kullanıcılarına bir çok nokta da her an hızlı bir şekilde farkı yollarla işlem yapma imkanı tanıyor. Kullanıcılar artık banka işlemlerinin bir çoğunu bankalara gitmeden internet bankacılığı üzerinden ve telefon şubelerinden kolaylıkla yapabiliyor. Tabi ki bu 2 seçenek içinde en kolayı ve pratik olanı bir çok kullanıcı için internet bankacılığı oluyor.

İnternet bankacılığı sayesinde kullanıcılar para transferlerinden tutun yeni vadeli, vadesiz döviz ve TL hesapları açmaya, kredi kartı başvurusu yapmaya, kredi talebinde bulunmaya kadar bir çok işlemi burada yapabiliyor. İnternet bankacılığından yapılan bu işlemlerden biri de mevcut kredi kartlarınızın limitini değiştirme imkanı. Üstelik bu işlem hem kolay ve hızlı bir şekilde yapılıyor ve anında olumlu ya da olumsuz onayınızı da alabiliyorsunuz.

Peki internet bankacılığı üzerinden nasıl limit arttırımı başvurusunda bulunabilirim ? 

İnternet bankacılığı üzerinden çok basit ve hızlı bir şekilde mevcut kredi kartınızın limitini arttırmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için anlattık.

Günümüzde artık internet bankacılığı çoğunlukla mobil uygulamalar üzerinden daha sık kullanılıyor. Bu yazımızda bu yüzden sizlere Türkiye İş Bankasının mobil uygulaması olan İŞCEP uygulaması üzerinden bu işlemin nasıl yapılacağını anlattık.

İŞTE İŞCEP ÜZERİNDEN KREDİ KARTI LİMİT ARTTIRIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

İşcep uygulamasına mobil cihazınızda sahip değilseniz eğer uygulamayı; iOS cihazlar (iPhone, iPad) için ”Apple Store”  ‘den , Android cihazlar için ”Google Play Store”  ‘den indirebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte adım adım kredi kartı limit yükseltme işleminin nasıl yapılacağına bakalım!

1- İlk olarak Türkiye İş Bankasının ”İŞCEP” uygulamasını açın.

2- Ardından uygulamada aşağıdaki resimde de görmüş olduğunu ”Üst üste 3 çizgi ikonuna”  tıklayın.

3- Karşınız gelen yan pencereden ” BAŞVURULAR ”  seçeneğini seçin.

4- Başvurular kısmına dokunduktan sonra karşınıza gelen seçeneklerden yukarıdaki sağ taraftaki ekran görüntüsünde gördüğünüz ”KREDİ KARTI LİMİT ARTIŞI”  seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir form penceresi açılacaktır.

5- Bu sayfada limitinizi yükseltmek istediğiniz kartı seçin. (Tek bir kredi kartınız varsa o kart otomatik seçili olacaktır.)  Ardından ortalama ”Aylık gelirinizi yazın”  ve  ”Yeni kredi kartı limiti” isteğinizi yazın. Bu seçenekleri doldurduktan sonra pencerenin altındaki ”DEVAM” butonuna basın.

6- Son olarak yukarıdaki sağ taraftaki ekran görüntüsündeki gibi bir sayfa karşınıza gelecektir. Oluşturduğunuz bilgileri kontrol edin ve ”ONAYLA” butonuna basarak işleminizi tamamlayın.

Bu işlemlerin sonunda kredi kartı limit artış talebiniz gerekli şartların uygunluğuna göre olumlu veya olumsuz sonuçlanacaktır. Sonuç bildirimi anında bankanıza kayıtlı telefon numaranıza da SMS ile gönderilecektir.

NOT: Ayrıca kredi kartınızın limit arttırımı için banka şubenize bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Veya telefon bankacılığı ile limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Telefon bankacılığı için 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Türkiye İş Bankası müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

TeknoAjan.com