iPhone’da Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

iPhone cihazınızda gelen çağrı aramasında telefonunuzun çalan müziğinden sıkıldınız mı ? iPhone’larda standartlaşan klasik zil sesi müziğini değiştirmek mi istiyorsunuz ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında zil sesinin nasıl değiştirileceğini sizler için anlattık.

İşte iPhone’da zil sesi değiştirmek için uygulayacağımız adımlar!

iPhone cihazınızda zil sesini değiştirmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız !

  1. Cihazınızın ana menüsünden ”Ayarlar” kısmına girin.
  2. Ayarlar sayfasından ”Sesler” kısmına giriş yapın.
  3. Açılan sayfada ”Sesler ve Titreşim modelleri” başlığı altındaki ”Zil Sesi” kısmına giriş yapın.
  4. Karşınıza çıkacak sayfadan değiştirmek istediğiniz zil sesini seçin. İşlem bu kadar basit. (Ayrıca seçim işlemini yaparken zil seslerini dinleyeceksiniz, bu şekilde aradığınız ve beğendiniz zil sesini kolay bir şekilde bulup değiştirebilirsiniz.)

 Zil sesleri sayfasındaki ses tonlarını tercih etmez yada günümüzün popüler şarkı ve seslerini cihazınızda zil sesi müziği yapmak isterseniz. Zil sesleri sayfasından bulunan Ton mağazası” kısmından dilediğiniz ve aradığınız müziği seçip, cihazınızın zil sesi yapabilirsiniz. Tabi ki bunun için ufak bir ücret ödemeniz gerekecek bunu da belirtelim.

Not: Ton mağazasından ses tonu indirmeyi tercih etmiyor yada ücret ödemeyi düşünmüyorsanız. iPhone cihazınıza bilgisayarınızdan da ses dosyası atabilirsiniz. Ancak Apple tarafından onaylanmadığı için bir hayli zahmetli bir şekilde yapılmakta ve her yeni güncelleme ile bu özellik aktifliğini yitirmektedir. Kullanılmasını tercih etmemekteyiz.

TeknoAjan.com