iPhone’da Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır? [Uygulamalar Nereden Güncellenir?]

Apple iPhone’da uygulamalar nasıl güncellenir? iPhone’da uygulamalar nereden güncellenir? iPhone’da uygulama güncelleme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yüklü olan uygulamaların nereden, nasıl güncellendiğini gösterdik. İşte detaylar..

Apple iPhone kullanıcıları Apple’ın uygulama marketi olan AppStore üzerinden cihazlarına istedikleri bir çok uygulama ve oyunu diledikleri an yükleyebilmektedirler. Apple’ın uygulama marketi olan AppStore’da kullanıcıların gerek günlük hayatta gerek iş hayatında olsun işine yarayan yüzbinlerce uygulama yer almaktadır.

Kullanıcılar bu markette yer alan ihtiyaç duyduğu ve kullanmak istedikleri uygulamaları basit bir şekilde ücretli ya da ücretsiz şekilde indirebilmektedirler.

Uygulama marketinde yer alan uygulamalar genellikle dönem dönem, belirli aralıklarla uygulama geliştiricileri tarafından güncellenmektedir. Uygulama yapımcıları yapmış oldukları bu güncellemeleri genellikle uygulamaları hatalardan arındırmak ve uygulamalara yeni özellikler daha eklemek için uygulamaktadırlar.

Uygulamayı cihazlarında kullanan kullanıcılar yenilenen güncel sürümdeki uygulamaları kullanabilmek için bu uygulamaları güncellemeleri gerekmektedir. Bu sebeple bir çok iPhone kullanıcısı uygulamaları zaman zaman güncellemekte ve uygulamaları yeni özellikleriyle hatasız bir şekilde kullanabilmektedir.

Peki iPhone’da uygulama güncelleme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda bu sorunun cevabını sizler için açıkladık. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak cihazınızda yer alan uygulamaların ister otomatik bir şekilde isterseniz de manuel bir şekilde güncellenmesini sağlayabilirsiniz. 

iPhone’da uygulama güncelleme nasıl yapılır ? 

iPhone cihazınızda yer alan uygulamaları güncellemek için; 

1- İlk olarak Apple’ın uygulama marketi olan ”AppStore” uygulamasını açın.

2- AppStore uygulamasında sağ üst köşede yer alan ”Hesabım” ikonuna dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan pencerede güncelleme gelen uygulamalar listelenecektir. Burada yer alan tüm uygulamaları toplu bir şekilde güncellemek için; üst kısımda yer alan ‘Tümünü güncelle” seçeneğine basarak uygulamaların hepsinin sırasıyla güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulamaları tek tek ya da istediğiniz uygulamaları güncellemek için ise; istediğiniz uygulamların sağ tarafında yer alan ”Güncelle” butonlarına dokunarak güncellemek işlemlerini başlatabilirsiniz.

Tercih sizin. 

NOT: İlgili güncelleme işlemlerini uygularken cihazınızın Wi-Fi bağlantısının olmasına dikkat etmenizde yarar var. İlgili güncellemelerin ortalama 100MB civarlarında olmasından ötürü var olan mobil internet paketinizin azlamasına veya bitmesine sebep olabilir. 

iPhone’da otomatik uygulama güncellemesi nasıl açılır? 

iPhone cihazınızda uygulama güncelleme işleminin otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’da otomatik güncellemeyi aktif etmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”’App Store” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan AppStore ayarları sayfasında en üstte yer alan ”Otomatik indirmeler” seçeneğinin hemen altındaki ”Güncellemeler” butonuna dokunarak otomatik güncellemeyi aktif hale getirin.

NOT: Otomatik uygulama güncelleme işlemi sadece Wi-Fi bağlantısına sahipken yapılmaktadır. Dilerseniz ilgili ayarlamanın yapıldığı yerden ”hücresel veri” bağlantısındayken de otomatik güncellemenin yapılmasına olanak tanıyabilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında uygulama güncelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.