iPhone’da Not Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır ?

iPhone’da notlar uygulamasında not gönderme nasıl yapılır ?  iPhone’da notlar uygulamasında not kopyası gönderme nasıl yapılır ?  Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında not gönderme / paylaşma işleminin nereden, nasıl oluşturulduğunu gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada notları diğer cihazlar ile veya diğer kişiler ile paylaşma imkanıdır.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman diledikleri kişiler ile bir çok farklı yöntem ile paylaşabiliyor.

Apple Notlar uygulamasında notların mail, airdrop, WhatsApp, mesaj vs.. gibi bir çok yöntem ile diğer kullanıcılara gönderilmesine olanak tanıyor.  Böylelikle kullanıcılar paylaşımda bulunmak istediği tüm notları anında diledikleri kişi ya da cihazlar ile paylaşabiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamadaki dilediğiniz tüm notlarınızı anında paylaşabilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında not paylaşma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki not klasörlerinizi sıralayabilirsiniz.

iPhone Notlar Uygulamasında Not Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır ?

iPhone’da notlar uygulamasındaki herhangi bir notu göndermek için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada göndermek istediğiniz not açın.

3- Göndermek istediğiniz not sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Bir Kopya Gönder” seçeceğine dokunun.

5- Ardından karşınıza gelecek olan gönderme seçeneklerinden hangi yöntem ile göndermek istiyorsanız bunu seçin ve açılacak olan ilgili kısımdan not gönderme işleminizi tamamlayın.

*Herhangi bir not sayfasını gönderebileceğiniz uygulamalar; Airdrop, Mesajlar, Mail, WhatsApp, Twitter, Facebook vs.. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl farklı cihaz ya da farklı kişilere gönderilebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.