iPhone’da Emoji Klavyesi Nasıl Eklenir / Açılır ?

iPhone’da emojiler nasıl eklenir ? iPhone’da emoji klavyesi nasıl eklenir ? iPhone’da emoji klavyesi nasıl açılır? iPhone’da emojiler kayboldu, silindi. Nasıl ekleyebilirim ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da emoji klavyesinin nasıl eklendiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Günümüzde emojiler artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Özellikle akıllı telefonlarda daha çok kullanılan emojiler, sohbet ortamlarında vazgeçilmezler arasında yerini alıyor. Gerek duygularımızı, hislerimizi belirtmek için gerekse bazı noktalarda sohbetlere keyif katmak için emojileri oldukça sık kullanıyoruz.

Ayrıca metin mesajlarıyla anlatamacağımız bazı ifadeleri de emojiler ile karşı tarafa rahatlıkla belirtebiliyoruz.  Çünkü aklımıza gelebilecek her türlü birbirinden farklı, ilginç emojiler bulunuyor. Üstelik sınırı olmayan bu emojilere her geçen gün yenileri daha ekleniyor.

Peki emojiler metin yazılarına nasıl ekleniyor ?

Emojiler akıllı telefonların klavyelerinde yer alıyor. Emojileri metin içeriklerinde kullanmak için tek yapmanız gereken klavyeden emoji kısmına geçiş yapmak.

iPhone’da emojiler klavyenin sol alt köşesinde yer alan gülen surat ”?” ikonuna dokunduğunuzda açılacaktır. Bu kısımdan daha sonra eklemek istediğiniz emojiye dokunarak metin içeriğine istediğiniz emoji ekleyebilirsiniz.

Daha sonra emoji klavyesinden normal metin klavyesine geçiş yapmak için; emoji klavyesinde sol alt köşede yer alan ”ABC” butonuna dokunmanız yeterlidir.

Klavyenin sol alt köşesinden dilediğiniz her zaman metin ve emoji klavyesi arasında basit bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

EMOJİ KLAVYESİ iPHONE’DA ÇIKMIYOR ? [KAYBOLDU]

Emoji klavyesi iPhone klavyenizde yer almıyorsa ya da kayboldu (silindi) ise bunun tek bir sebebi olabilir. Emoji klavyesi iPhone klavyenizde ekli değildir ya da kaldırılmıştır. Bunun için yapmanız gereken iPhone klavyesine emoji klavyesini eklemek olacaktır. Peki emoji klavyesi nasıl eklenir? iPhone’da emoji klavyesini ayarlar kısmından pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz. Emoji klavyesini nasıl ekleceğinizi sizlere aşağıda adım adım anlattık. Aşağıdaki adımları uygulayarak emoji klavyesini iPhone klavyenize ekleyebilirsiniz.

iPHONE’DA EMOJİ KLAVYESİ NASIL EKLENİR ? 

iPHONE’da emoji klavyesini iPhone klavyenize pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri sırasıyla sizler için resimli olarak gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak emoji klavyesini iPhone klavyesine ekleyebilirsiniz.

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”GENEL” seçeneğine dokunun.

3- Genel kısmından yer alan seçeneklerden ”KLAVYE” seçeneğine dokunarak klavye ayarlarına gidin.

4- Klavye ayarları kısmında en üstte yer alan ”KLAVYELER” seçeneğine gidin.

5- Klavyeler kısmında emoji klavyesini eklemek için; ‘‘YENİ KLAVYE EKLE…’‘ yazısına dokunun.

6- Son olarak karşınıza çıkan klavye seçeneklerinin içinden ”EMOJİ” seçeneğini bulun ve emoji klavyesini ekleme işlemini bitirin.

İşlem bu kadar basit. Bu adımların sonunda emoji klavyesi iPhone klavyenize eklenecektir.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında emoji klavyesinin nasıl eklendiğini ve açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.