iPhone WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da WhatsApp uygulaması içinde bulunan konuşma,resim,video sohbet geçmişini nasıl yedekleyeceğinizi merak ediyorsanız. Bu yazımızda iPhone cihazında Whatsapp uygulamasında nasıl yedekleme yapılacağını sizler için anlattık.. 

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’ta günlük hayat içerisinde dünya üzerinde sizler gibi milyonlarca kişi bu uygulama üzerinden sohbet ediyor. Yapılan konuşmalar kimi kullanıcı tarafından daha sonrasında siliyor. Ama kim kullanıcılar ise bu konuşmaları silmiyor aksine silinmesinden korkuyor.

İşte bu durumda yapacağımız işlem whatsapp uygulamasında sohbet yedeğini almak yada dilerseniz sizin belirteceğiniz gün/ay gibi aralıklarda otomatik yedek hizmetini aktif etmek olacaktır. Bu işlemi uygulamak yada aktif etmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak yedekleme işlemini yapabilirsiniz. 

 

İşte Whatsapp’ta yedek alma işlemi nasıl yapılır ? 

1.) Öncelikle WhatsApp uygulamasına girin sonra sağ alt köşedeki Ayarlar butonuna basın.

2.) Açılan ayarlar penceresinde Sohbetler  yazısına basın.

3.) Gelen sayfada Sohbet Yedeği yazısına basın.

4.) Şimdi yedekle seçeneğine basarak şuan ki sohbet yedeğini alabilir ya da ”Otomatik Yedekleme” yazısına basarak buradan otomatik yedek alınması istediğiniz zamanı Günlük, Haftalık ya da Aylık olarak seçin. Belirttiğiniz aralıklarda otomatik olarak yedeğiniz alınsın.

Whatsapp sohbet yedeği almak işte bu kadar basit..

TeknoAjan.com