iPhone Sim Kilit Sorgulama (Ücretsiz)

Yurt dışından iPhone getirdiniz ya da getirmek istiyorsunuz ancak yurt dışından getireceğiniz iPhone cihazının sim kilitli olup olmadığını kontrol mü etmek istiyorsunuz ?  Yada sim kilitli olan cihazınızın hangi ülkeden hangi operatör tarafından kilitli olduğunu mu öğrenmek istiyorsunuz ? 

Bu yazımızda sizlere çok basit yolla ücretsiz bir şekilde iPhone cihazınızın sim kilitli olup olmadığı eğer sim kilitli ise hangi ülke ve operatör tarafından kilitli olduğu , cihazının ilk satın alım tarihi , garanti ve servis imkanlarının hangi tarihe kadar geçerli olacağı bilgilerine nasıl ulaşılacağını anlattık. 

Ayrıca yine bu yazımızda sim kilitli iphone cihazının sim kilidinin nasıl kaldırılabileceğine dair bir kaç bilgiyi de sizlere anlattık.

CİHAZI BİLGİLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİM ? 

iPhone cihazınız hakkındaki tüm bilgilere sadece cihazınızın imei numarası ile ulaşabilirsiniz.

Aşağıda paylaşacağımız cihaz bilgisi kontrol sitesinden cihazınızın imei numarasını yazarak cihazınız hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

NOT: Cihazınızı açtığınızda yada kurulumunu yaparken böyle bir uyarı ile karşılaşıyorsanız eğer cihazınız çok yüksek olasılıkla sim kilitlidir. Böyle bir durumda ilk olarak Apple ile iletişime geçmeyi unutmayınız.

Cihazınız hakkında öğrenebileceğiniz bilgiler şunlar:

  • Cihaz marka ve modeli
  • Cihaz seri numarası
  • iPhone’umu bul servisinin açık/kapalı durumu
  • Teknik destek süresi (bitiş tarihi)
  • Teknik servis/tamir süresi (bitiş tarihi)
  • Cihazın satın alım/aktif olma tarihi
  • Kontratlı olup olmadığı ve kontratlı ise eğer bitiş tarihi
  • Satın alınılan ülke ve operatör bilgisi

Bilgilerin öğrenileceği site:  http://iphoneimei.info/

(Not: İlgili sitede günden binlerce kontrol yapılsa da site üzerinde cihazınızın imei numarasını yazmanız gerekmektedir, sitenin güvenilirliği belirsizdir. Sitenin güvenilirliği bilgi girişi yapanın inisiyatifine kalmıştır.)

SİM KİLİTLİ CİHAZIMI AÇTIRMAK İÇİN İLK OLARAK HANGİ YOLA BAŞVURMALIYIM ? 

İpucu: Sim kilitli cihazınızın sim kilidinin kaldırılmasını istiyorsanız, bu sayfadan öğrenmiş olduğumuz bilgilerde cihazın kontrat süresi tamamlanmışsa eğer yine bu sayfadan bilgisine ulaşacağınız ülkenin operatörün web sayfalarından, mail yolu ile iletişime geçerek cihazınızın sim kilidinin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Ancak bu işlemin yapılması için ilgili operatör sizden kimlik ve cihazın satın alım belgesini isteyebilir bu evrakları onlara ulaştırırsanız işleminizi tamamlama olasılıkları çok yüksek ayrıca şunu da belirtelim bir çok operatör bu işlem karşılığında bir ücret istemese bile bazı operatörler istemektedir.

SİM KİLİDİNİ KALDIRMANIN BAŞKA BİR YOLU VAR MI ?

İlk yöntem ile cihazınızın sim kilidini açtıramadıysanız eğer sim kilidin yasal yollarla kaldırılmasının herhangi başka bir yolu ne yazık ki bulunmamaktadır. Bazı aracı kurumlar belli bir ücret karşılığında cihazlarınızın sim kilidini kaldırabileceğini belirtiyorlar bu işlemi başarı ile tamamlasalar bile istenilen ücret çok yüksek rakamlarda olabiliyor. Ayrıca açılan sim kilidinin ilerleyen günlerde ne olacağı belirsiz, cihazın tekrar kilitlenme olasılığı çok yüksek.

Bunun haricinde cihazınızda sim kartının altına yerleştirilen bir parça yoluyla cihazın sim kilidini kaldırabilirsiniz bu parçanın fiyatı internette 200 TL gibi bir rakama satılmaktadır. Bu parça ile cihazının sim-free hale gelir ancak cihazın güvenilirliği şüphe taşımaktadır ve yasal değildir.  Ayrıca cihazınıza hiç bir şekilde güncelleme yapamazsınız, cihazınızı güncellediğinizde cihazınız tekrar sim kilitli duruma gelmektedir.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.) 
TeknoAjan.com