iPad’de Zil Sesi Nereden, Nasıl Değiştirilir ?

iPad’de zil sesi nereden değiştirilir ? iPad’de zil sesi nasıl değiştirilir ? iPad’de zil sesi nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında zil sesi değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

iPad kullanıcıları cihazlarının zil sesini ve diğer bildirim seslerini pratik bir şekilde değiştirebiliyor. Apple iPad cihazlarında ayarlar kısmından yapılan bu değişiklik ile birlikte artık iPad cihazınızın zil sesini kendi zevk veya tercihinize göre belirleyebilirsiniz.

İlgili kısımdan iPad cihazınızın zil sesini değiştirebildiğiniz gibi bu kısımdan ayrıca SMS tonunu, yeni ve giden posta sesini, takvim uyarılarını, anımsatıcı uyarılarını ve AirDrop sesini değiştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yine ilgili kısımdan klavye tıklama sesini ve cihazınızın kilit sesini kapatıp açabilirsiniz.

Peki iPad’de zil sesi ve diğer bildirim seslerinin tonu nereden, nasıl değiştirilir? Aşağıda sizlere bu işlemlerin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Belirttiğimiz adımları uygulayarak iPad cihazınızın zil sesinin basit bir şekilde değiştirebilirsiniz. 

iPad’de Zil Sesi Nasıl Değiştirilir ?

Apple iPad cihazınızın zil sesinizi değiştirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ardından cihazınızın ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”SESLER” kısmına gidin.

Bu kısımda karşınıza zil sesi seviyenizi ayarlayabileceğiniz ve zil sesi ile diğer bazı bildirim seslerini değiştirebileceğiniz kısım çıkacaktır.

Buradan cihazınızın zil sesini değiştirmek için; Sesler kısmında yer alan ”Zil Sesi” seçeneğine dokunun ve ardından karşınıza gelecek olan sayfadan değiştirmek istediğiniz zil sesine dokunun.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında zil sesi değiştirme işleminin nereden, nasıl değiştirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.