iPad’de Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

iPad ekran videosu videosu nasıl çekilir? iPad’de ekran video kaydı nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında ekran videosunun nasıl kaydedileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple iPad kullanıcıları cihazlarından ekran ve seslerin videosunu çekebiliyor. Kullanıcılar diledikleri zaman Apple’ın iPadOS işletim sisteminde yer alan ekran videosu çekme özelliği ile birlikte cihazlarındaki tüm hareketleri bir video kaydı haline getirebiliyor.

Oldukça işlevsel ve bazı durumlarda tam bir ihtiyaç olan bu özellik kullanıcılara bir çok noktada kolaylık tanıyor. Bu özellik daha çok online eğitim videoları oluşturan veya cihazlarında herhangi bir şeyin nasıl yapıldığını başka birilerine göstermek isteyen kullanıcıların bir hayli işine yarıyor.

Bunun yanı sıra ekran videosu çekme özelliği, izlenmekte olan herhangi bir video içeriğini kaydetmek ya da izlenilen video içeriğinin içerisinden ufak bir kesinti alınmak istenildiği durumlarda oldukça işe yarıyor.

Oldukça basit bir şekilde kullanılabilen bu ekran videosu çekme özelliği ile dilediğiniz her zaman cihazlarınızdan ekran videosu alabilirsiniz. Ardından alınmış olan bu ekran videosu kayıtlarına galeri kısmından erişebilir ve bunlar üzerinde değişiklikler (kesme, kısaltma vs..) yapabilirsiniz. Ayrıca bu kaydetmiş olduğunuz ekran video kayıtlarını dilerseniz paylaşmak istediğiniz kişilerle (WhatsApp, Airdrop, Mail vs.. üzerinden) paylaşabilirsiniz.

Peki iPad’de ekran videosu nereden, nasıl çekiliyor? Bu sorularınızın cevabını sizler için bu yazımıda yanıtladık. Aşağıda sizlere iPad’de ekran video kaydının nasıl alındığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak dilediğiniz zaman iPad cihazınızdan ekran videosu çekebilirsiniz. 

iPad’de Ekran Videosu Nasıl Çekilir? 

iPad’de ekran videosu çekmek için;

İlk olarak cihazınızda ”denetim merkezi” kısmınıza ”ekran kaydı” butonunu eklemeniz gerekmektedir.

Denetim merkezine ”ekran kaydı” butonunu eklemek için;

1- Cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmından denetim merkezi kısmına gidin ve buradan ”Denetimleri özelleştir” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfadaki seçeneklerden ”Ekran kaydı”seçeneğinin yanındaki artı (+) butonuna dokun ve ekran kaydı butonunuzu denetim merkezine ekleme işlemini bitirin.

Bu adımların sonunda ”Ekran Kaydı” butonunuz denetim merkezine eklenmiş olacak ve artık cihazınızdan dileğiniz her an ekran video kaydı oluşturabileceksiniz.

iPad’de ekran video kaydı almak için; 

1- Ekran kaydını başlatmak istediğiniz an, bulunduğunuz ekranda parmağınızı sağ üst köşeden aşağı doğru iterek ”Denetim merkezini” açın.

2- Ardından denetim merkezinde yer alan ”Ekran kaydı” butonuna dokunun ve 3 saniye süren geri sayımını bekleyin. Ekran video kaydı bu sürenin sonunda başlayacak ve kayıt başladığında ilgili buton kırmızı renge dönecektir.

Ekran video kaydınızı bitirdikten sonra video kaydını sonlandırmak için;

Denetim merkezini açın ve ekran kaydı butonuna dokunun veya ekranın üzerindeki kırmızı durum çubuğuna dokunun.

İlgili adımın sonunda ekran video kaydınız alınmış olacaktır. İlgili ekran videosuna cihazınızda yer alan ”Galeri” kısmından erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında ekran videosu çekme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.