iOS 14.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, iPhone cihazlarında kullanmış olduğu iOS işletim sistemi için iOS 14.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte Apple’ın geçtiğimiz ay kullanıcılarına sunmuş olduğu iOS 14 güncellemesindeki bazı küçük hatalar giderildi ve işletim sisteminde bazı iyileştirmeler yapıldı. 

Apple iPhone kullancıları tarafından uzun süredir, sabırsızlıkla beklenen iOS 14, geçtiğimiz ay destekleyen tüm iPhone modelleri için sunulmuştu. Apple tarafından yapılan bu yeni güncelleme ile birlikte iPhone cihazlarına başta ana ekran widgetleri olmak üzere bir çok yenillik sunulmuştu. 

Bir çok iPhone kullanıcısı yeni sunulan bu iOS14 güncellemesine hemen geçiş yapmış ve memnun kalmıştı ancak her yeni güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de kullanıcılar bazı ufak hatalara maruz kalmıştı. 

Bu sebeple Apple güncellemeden kısa bir süre sonra iOS 14.0.1 güncellemesi sunmuş ve bu hataları gidermeye çalışmıştı. Bugün ise bu hataların büyük kısmını tam anlamıyla gideren bir güncelleme daha sunuldu. Apple tarafından sunulan iOS 14.1 güncellemesi ile birlikte yeni işletim sistemi hatalarından arınmış duruma geldi. 

iOS 14.1 Güncellemesi ile gelen yenilikler : 

Apple, iOS 14.1 güncellemesi ile yeni işletim sistemindeki hataların büyük bir çoğunluğunu giderdi. Giderilen hataların yanı sıra bu güncelleme ile birlikte bazı yenilikler de sundu. iOS 14.1 güncellemesi ile gelen yenilikler ve giderilen hatalar ise şu şekilde; 

  • iPhone’lara 10 bit HDR video oynatma desteği geldi.
  • Ana ekrana eklenen widget, klasör veya ikonların küçük görünmesi problemini de giderdi.
  • Ana ekrana widget sürüklendiğinde klasörlerden uygulamaların silinmesi sorunu giderildi.
  • Hesap makinesinde sıfırın gözükmemesi sorunu çözüldü.
  • Videoların başlangıcında yaşanan ani çözünürlük düşüşleri sorunu çözüldü.

iOS 14 ve iOS 14.1 güncellemesini alan modeller : 

iPhone 12 serisi , iPhone SE (2020) , iPhone 11 serisi, iPhone XS , iPhone XS Max, iPhone XR ,iPhone X, iPhone 8 ,iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (2016), iPod touch (7’nci nesil)

iOS 14.1 güncellemesi nasıl yapılır ? 

Apple iPhone cihazınızı güncellemek için; cihazınızda ayarlar kısmına gidin. Ardından ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ‘genel’ seçeneğine dokunun. Daha sonra açılan sayfada en üstte yer alan ‘yazılım güncelleme’ seçeneğine dokunun ve güncelleme işlemini başlatın.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.