iOS 11.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

iOS 11.3 güncellemesi ne zaman gelecek? iOS 11.3 güncellemesi ile ne gibi yenilik ve özellikler gelecek? Güncelleme tüm apple cihazlarına yapılabilecek mi? Güncelleme hangi cihazlara gelecek?

Sorularınızın cevabı ve iOS 11.3 hakkında tüm detaylar sizler için hazırlamış olduğunuz bu yazımızda..

iOS 11.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz günlerde iOS 11.2.5 güncellemesini kullanıcılara sunan Apple iOS 11.3 için çalışmalarına devam ediyor. Şuanda güncellemenin betası geliştiriciler tarafında test aşamalarına tabi tutuluyor. Güncellemede oluşan sorunların düzeltilmesi ve yaşanabilecek olası problemlerin engellenmesi için çalışmalar sürüyor.

Apple’ın bu test süresini çok kısa süre içerisinde tamamlaması bekleniyor. Bu sürecin 2 ay içerisinde tamamlanıp güncellemenin Apple kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Apple bu tarih hakkkında resmi bir açıklama da bulunmadı ancak uzmanlar tarafından beklenen tarihi Mart 2018 olması bekleniyor. Güncelleme en geç 2018 Mart sonunda kullanıcılara sunulacak.

iOS 11.3 güncellemesi ile ne gibi yenilik ve özellikler gelecek?

iOS 11.3 güncellemesi ile birlikte bir önceki sürümde olan olan ve kullanıcılar tarafından rapor edilen tüm problemlerin düzeltilemesi bekleniyor.

Bunun haricinde Apple, iOS 11.3 güncellemesinde öncelik olarak en üst modeli olan iPhone X ‘e ağırlık gösterecek. Bunun haricinde eski iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği durum olan eski  iPhone’ların yavaşlatılması sorunu bu güncelleme ile ortadan kaldırılacak.

Güncellemede Face-ID özelliği ile yapılacak yenilikler gelecek. Bunlardan biri Apple Store’de satın almalarda Face-ID kullanımı olacak.

Ayrıca iOS 11.3’teki diğer yenilikler arasında pil sağlığı izleyicisi, kasıtlı yavaşlatmayı devre dışı bırakabilme, ARKit ve Health Records geliştirmeleri var.

Güncelleme ile gelecek olan ‘pil sağlığı izleyicisi’ ile cihaz kullanıcılara pil sağlığını gösterecek ve güç hücresinin servis ihtiyacı duyup duymadığını önerecek. Bunlar özelliğe Ayarlar -> Pil’e giderek erişilebilecek ve iPhone 6 ve sonraki modeller için kullanılabilecek.

iOS 11.3 Güncellemesi hangi iPhone ve iPad modellerinde kullanılabilecek?

Daha önce iOS 11 güncellemesini alan ve alabilecek olan tüm cihazlar bu güncellemeyi yapabilecek.

İşte iOS 11.3 güncellemesi alacak modellerin tam listesi !

iOS 11.3 güncellemesini destekleyen cihazlar!

iPhone : (iPhone X – iPhone 8 – iPhone 8 Plus – iPhone 7 -iPhone 7 Plus -iPhone 6s -iPhone 6s Plus -iPhone 6 -iPhone 6 Plus -iPhone SE -iPhone 5s )
iPod : (6’ıncı nesil iPod Touch)
iPad: (Yeni 9.7-inch iPad – 12.9-inch iPad Pro-9.7-inch iPad Pro -iPad Air 2 -iPad Air -iPad mini 4 -iPad mini 3 -iPad mini 2 -iPad 5)

TeknoAjan.com