Instagram Video Arama Yapma

Instagram’da Video (Görüntülü) Arama Nereden, Nasıl Yapılır?

Instagram’da video arama nasıl yapılır? Instagram üzerinde görüntülü görüşme nereden, nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram üzerinden herhangi bir Instagram kullanıcısı ile video görüşmenin nereden, nasıl yapılacağını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi gösterdik.

Bu yazımızda sizlere göstermiş olduğumuz Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden biri, Instagram’da ”video görüşme yapabilme” imkanıdır.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’daki diğer kullanıcılar ile video aramalar yapabiliyor. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özellik ile kullanıcılar diğer kullanıcılar ile internet üzerinden görüntülü görüşmeler yapabiliyor.

Kullanıcılar bu işlemi sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Kullanıcılar video aramayı Instagram’da görüşme yapılacak kişinin profiline giderek hemen başlatabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan Instagram’da görüntülü görüşmeyi sizde dilediğiniz tüm kullanıcılar ile yapabilirsiniz.

Peki Instagram’da video arama nasıl yapılıyor? Instagram’da görüntülü görüşme nereden başlatılıyor ? Kullanıcılar Instagram’da görüntülü görüşmeleri kişilerin profillerine giderek pratik bir şekilde başlatabiliyor. Sizde Instagram’da herhangi bir kullanıcı ile görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Video (Görüntülü) Arama Yapma:

Instagram’da herhangi bir kullanıcı ile video görüşme yapmak için;

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram uygulamasında görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kullanıcının ”Profil” kısmına gidin.

3- İlgili kullanıcının profilinde yer alan ”Mesaj” botununa dokunun.

4- Ardından açılacak olan sohbet penceresinde sağ üst köşede yer alan ”Video Kamera” ikonuna dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili kullanıcıya görüntülü (video) arama isteği gönderilecektir. İlgili kullanıcı görüntülü aramaya cevap verdiği takdirde ilgili kullanıcı ile görüntülü görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da video görüşmelerin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorularınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.