Instagram’da Silinen İçerikleri Görme & Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Instagram’da yakınlarda silinenler nerede? Instagram’da silinen içerikleri nasıl görebilirim? Instagram’da silinen gönderiler nasıl geri getirilir? İşte tüm bu sorularınızın yanıtı burada.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da silinen içeriklerin nereden, nasıl kurtarılabileceğini gösterdik. İşte detaylar…

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır ve bu sayı her geçen gün kat ve kat artmaktadır.

Instagram’da kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşabilmektedir. Bunların yanı sıra kullanıcılar canlı videolar yapabilmekte ve diğer Instagram kullanıcıları ile mesajlaşabilmektedir. Uygulamasında kullanıcılarına bir çok imkanı sağlayan Instagram, tüm bunların yanı sıra yine uygulamasında kullanıcılarına işlevsellik açısından bir çok özelliği de sunmaktadır.

Tüm dünya da oldukça popüler olan Instagram, yapmış olduğu yeni güncellemeler ile uygulamasında sunduğu özelliklere yenilerini katmaya devam etmektedir.

Daha çok uygulamanın işlevselliğini arttırmak ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz ederek yapılan bu güncellemeler kullanıcılara bir çok imkanı tanımaktadır.

Instagram’ın kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu bu özelliklerden biri Instagram’da silinen içerikleri geri getirme yani bir başka deyişle kurtarma özelliğidir.

Instagram’da kullanıcılar diledikleri her an hikaye ve gönderi paylaşımında bulunabiliyor. Kullanıcılar bu paylaştıkları içerikleri profillerinde takipçilerinin beğenisine sunabiliyor. Ancak kullanıcılar bazen paylaşmış oldukları bu içeriklerin bir ya da bir kaçını profillerinden kaldırmak isteyebiliyor.

Instagram’da kullanıcılar paylaştıkları içerikleri arşivleme ya da silme yöntemi ile profillerinden kaldırabiliyor. Kullanıcıların uygulamış oldukları bu yöntemlerden ”Arşivleme” yönteminde içerikler profilden kaldırılıyor ancak silinmiyor. Yani bu yöntemi kullanan kullanıcılar bu yöntem ile daha önce paylaştıkları içerikleri diledikleri an kaldırıp diledikleri an tekrar profillerinde paylaşabiliyor.

Bir diğer yöntem olan içerik silme işleminde ise, kullanıcılar içerikleri siliyor ancak silinmiş olan bu içerikler silinme işleminin uygulanmasının ardından 30 gün süre sonra tam olarak siliniyor.

Instagram’da silinen içerikler, uygulama içerisinde ”Yakınlarda silinenler” başlığı altında bir yerde saklanıyor. Bu kısımdan kullanıcılar silmiş oldukları içerikleri silinme tarihinden sonra 30 gün içerisinde geri getirebiliyor.

Instagram’ın bu özelliği eskiden yoktu. Instagram bu özelliği yapmış olduğu güncellemelerle kısa bir süre önce kullanıcılarına sundu. İlgili özellik ise bir çok Instagram kullanıcısı tarafından oldukça çok beğenildi ve kullanılıyor.

Peki Instagram’da yakında silinen içerikler kısmı nerede, nasıl görüntülenebiliyor?

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden oldukça basit bir şekilde yakında silinenler kısmına erişebiliyor ve bu kısımdan daha önce silmiş oldukları içerikleri geri getirebiliyor. Aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Instagram’da yakında silinen içeriklerinize göz atabilir ve bunlardan istediklerinizi kurtarabilirsiniz. 

Instagram’da Silinen İçerikler Nasıl Geri Getirilir?

Instagram’da daha önce silmiş olduğunuz gönderileri görmek ve bunları geri getirmek (kurtarmak) için; 

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Uygulamada ”Profil” kısmınıza gidin”

3- Profil sayfanızda sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

4- Ardından karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Ayarlar” seçeneğine gidin.

5- Sonra karşınıza çıkacak olan ayarlar sayfasından ”Hesap” kısmına gidin.

6- Daha sonra hesap ayarları sayfasında alt kısımlarda yer alan ”Yakınlarda Silinenler” seçeneğine dokunun.

Ardından karşınıza Instagram’da son 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz tüm içerikler çıkacaktır. Buradan daha önce silmiş olduğunuz gönderi veya hikayeleri görüntüleyebilir ve ilgili içerikleri profilinize geri getirebiliriniz.

Instagram’da Silinen Gönderi & Hikaye Nasıl Geri Getirilir? 

Instagram’da silmiş olduğunuz herhangi bir içeriği geri getirmek için; ilgili gönderiye dokunun ve açılacak olan gönderinin sağ alt köşesinde yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan pencereden ”Geri Yükle” seçeneğine dokunun. 

Bu adımların sonunda ilgili içerik profilinize ya da arşiv kısmınıza geri gelecektir.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da yakınlarda silinenlerin nereden görüntülendiğini ve nasıl geri getirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.