instagram profil url bağlantısı nasıl kopyalanır

Instagram’da Profil URL’si (Link’i) Nasıl Kopyalanır?

Instagram profil URL’si nasıl kopyalanır? Instagram’da herhangi bir profilin linki nereden, nasıl bulunur? Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının profil URL’sinin nereden, nasıl kopyalanabileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan Instagram’da ”Profil URL’si kopyalama” imkanını gösterdik.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’daki diğer herhangi bir kullanıcının profil URL’sini pratik bir şekilde ilgili kişinin profiline giderek kopyalayabiliyor.

Ardından kullanıcılar bu kopyalamış oldukları ilgili profilin URL’sini diledikleri yere yapıştırabiliyorlar. Kullanıcılar kopyaladıkları bu URL’yi anında herhangi bir sohbet uygulaması ile diledikleri kişi ile paylaşabiliyor veya not uygulamaları aracılığı ile daha sonra erişebilmek adına bu bağlantıyı kaydedebiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan Instagram’da profil URL’si kopyalama işlemi ile sizde dilediğiniz zaman, anında uygulayabilirsiniz.

Peki Instagram’da profil URL’si nasıl kopyalanıyor ? Instagram’da profil linki nereden, nasıl bulunuyor? Kullanıcılar Instagram’da herhangi bir kullanıcının profil URL’sini ilgili kişinin profiline giderek pratik bir şekilde kopyalayabiliyor. Sizde Instagram’da herhangi bir kullanıcının profil URL’sini kopyalamak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Profil URL’si Nasıl Kopyalanır?

Instagram’da herhangi bir profilin URL’sini kopyalamak için;

1-Öncelikle cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2-Ardından profil URL’sini kopyalamak istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin.

3-Sonra URL’sini kopyalamak istediğiniz ilgili kişinin profil sayfasında sağ üst köşede yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

4-Daha sonra karşınıza bir alt pencere gelecektir. Bu pencereden ”Profilin URL’sini kopyala” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili profilin URL’si kopyalanmış olacaktır. Artık kopyalamış olduğunuz bu URL’yi dilediğiniz her yere yapıştırabilirsiniz.

URL’yi herhangi biri ile paylaşmak isterseniz; herhangi bir sohbet uygulamasında sohbet penceresine yapıştırın gönderin veya URL’yi herhangi bir yere not etmek isterseniz; not defteri gibi herhangi bir not tutma uygulamasına bu URL’yi yapıştırın ve kaydedin.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da profil URL’si kopyalama işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konuyla ilgili tüm teknik sorularınızı veya sorunlarınızı aşağıdaki “yorumlar” bölümünden bize iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…