Instagram’da Profil Resmi Nasıl Kaldırılır ?

Instagram’da profil resmi nasıl kaldırılır ? Instagram’da profil resmi nasıl silinir ? Instagram’da profil resminizi kaldırmak istiyorsanız çözümü bu yazımızda. Bu yazımızda sizlere günümüzün popüler fotoğraf paylaşım merkezi olan Instagram’da profil resminin nasıl kaldırılacağını resimli olarak anlattık. İşte Instagram’da profil resminin nasıl kaldırılacağının yolu ! 

Günümüzde sosyal medyanın en popüler ağlarından biri haline gelen Instagram’da her geçen gün kendini daha da geliştirerek kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sunuyor. Ancak yeni gelen özellikler ve var olan özellikler bazen kullanıcılara kullanım ve değişikliler de problem yaşatabiliyor.

Bu sorunlardan biri de Instagram’da var olan profil resmini kaldırma işlemi. Her ne kadar basit bir olay olsa da daha önce hiç profil resmini kaldırmamış olan kullanıcılar bu işlemi uygulamakta sıkıntılar yaşayabiliyor. Sizde bu konuda bir probleme sahipseniz bu yazımızda sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlattık. İşte hep birlikte bu sorunun çözümüne bakalım.

INSTAGRAM’DA PROFİL RESMİ NASIL KALDIRILIR ? 

Instagram’da profil resminizi 2 şekilde kaldırabilirsiniz. Profil resmini kaldırma işlemini ister bilgisayarınızın internet tarayıcısı üzeriden yapabilir isterseniz de mobil cihazınızdan Instagram’ın uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Instagramda profil resmini kaldırma işleminin ilk olarak bilgisayar üzerinden nasıl yapılacağını anlattık.

İŞTE BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN INSTAGRAM PROFİL RESMİ KALDIRMA İŞLEMİ !

1- İlk olarak bilgisayarınızda internet tarayıcınızı açın ve  ” https://instagram.com ”   adresine gidin.

2- Instagram.com adresinde bilgileriniz ile ”GİRİŞ” yapın.

3- Giriş yaptıktan sonra  ”PROFİL”  kısmınıza gidin.

4- Profil sayfanıza gittikten sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki şekilde bir sayfa gelecektir. Bu sayfada resimde de kutucuk içinde belirttiğimiz olan  ”PROFİLİ DÜZENLE”  butonuna tıklayın.

5- Profil düzenleme sayfasında gittikten sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfada yine aşağıdaki resimde kutucuk ile belirttiğimiz olan  ” PROFİL FOTOĞRAFINI DÜZENLE ”  yazısına tıklayın.

6- Profil yazısını düzenle yazısına tıkladıktan sonra ekranda karşınıza bir kutucuk çıkacaktır. Bu pencerede karşınıza 3 seçenek sunulacaktır. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere bu seçeneklerden ” MEVCUT FOTOĞRAFI KALDIR ” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerin sonunda Instagram’da mevcut olan profil resminiz artık kaldırılmış olacaktır. İşlem bu kadar basit.

Dilerseniz yine bu adımların sonunda yukarıdaki resimdeki seçeneklerde en üstte yazan ”fotoğraf yükle” seçeneğine tıklayarak dilediğiniz bir zaman yeni bir profil resmi ekleyebilirsiniz.

Bu işlemleri Instagram’ın mobil uygulamasında yapmak isterseniz eğer yazının devamında mobil uygulama üzerinden bu işlemin nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

İŞTE MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN INSTAGRAM’DA PROFİL RESMİ NASIL KALDIRILIR ?

Instagram’da mevcut olan profil resminizi Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden de çok basit bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar sırasıyla;

1- İlk olarak Instagram uygulamasını mobil cihazınızda açın. (Giriş yapmadıysanız giriş yapın.)

2- Ardından profil kısmınıza gidin.

3- Profil kısmınız da en üstte takipçi sayılarınızın tam altında yer alan ” PROFİLİ DÜZENLE ” butonuna dokunun.

4- Profil düzenleme sayfasında profil resminizin tam altında ” Profil fotoğrafını değiştir ”  yazısına dokunun. Ardından karşınıza bir pencere gelecektir. Bu pencerede seçeneklerden kırmızı ile yazılmış olan  ” Mevcut fotoğrafı kaldır ”  seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin sonunda mevcut olan profil resminiz kaldırılmış olacaktır.

TeknoAjan.com  (Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)